Czarna Wdowa - Rachel Weisz jako... Taskmaster? Złoczyńca na oficjalnej grafice

Czarna Wdowa to pierwszy film 4. fazy MCU. Mamy już okazję zobaczyć, jak będzie prezentował się główny złoczyńca historii, Taskmaster.

Czarna Wdowa to pierwszy film 4. fazy MCU. Mamy już okazję zobaczyć, jak będzie prezentował się główny złoczyńca historii, Taskmaster.

W trakcie Comic-Conu w San Diego oficjalnie potwierdzono, że Czarna Wdowa będzie pierwszą odsłoną 4. fazy MCU. Poznaliśmy już także głównego złoczyńcę całej historii - jest nim Taskmaster, który w komiksach sprawiał naprawdę wiele problemów swoim przeciwnikom. Jego moc polega bowiem na niemalże perfekcyjnym naśladowaniu ruchów i stylu walki wroga; wiemy, że w filmie ten stan rzeczy zostanie zachowany, co ujawnia zaprezentowany na konwencie materiał (pełny opis znajdziecie tutaj). Sęk w tym, że w roli antagonisty niekoniecznie musimy zobaczyć jego komiksowe alter ego, Tony'ego Mastersa. 

Na razie nie ogłoszono, kto wcieli się na ekranie w Taskmastera. Amerykańskie portale popkulturowe coraz głośniej spekulują, że sportretuje go... Rachel Weisz. Według oficjalnych informacji ma ona zagrać tajemniczą Melinę, którą część komentatorów bierze za znaną z powieści graficznych Melinę Wostokow alias Iron Maiden. W komiksach pracowała ona w rosyjskich służbach, jednak odeszła z nich wtedy, gdy zdała sobie sprawę, że nie może wyjść z cienia Czarnej Wdowy. Postanowiła działać na własną rękę, zarabiając na życie jako płatna zabójczyni - w ramach jednej z misji jej celem stała się właśnie Natasza. Iron Maiden weszła również później w skład supergrupy kobiecych antagonistek znanej jako Femizons. 

Skąd więc przypuszczenie, że Weisz może zagrać żeńską wersję Taskmastera? Takie spekulacje pojawiły się w sieci od kiedy tylko potwierdzono obecność aktorki w obsadzie. Dziennikarz Variety postanowił bezpośrednio zapytać laureatkę Oscara o tę kwestię - ta unikała jednak jednoznacznej odpowiedzi. Zobaczcie sami:

Tymczasem pracujący dla Marvel Studios grafik Andy Park zamieścił w sieci pierwszy oficjalny szkic koncepcyjny do produkcji, który pokazuje nam, jak będzie prezentował się Taskmaster:

Czarna Wdowa - szkic koncepcyjnyŹródło: Andy Park/Marvel Studios

Wygląda na to, że w filmie zaroi się od scen walk. Jak wyznała Scarlett Johansson:

Tak, tu jest tego naprawdę dużo. Więcej, niż kiedykolwiek... To chyba inni producenci przyszli do nas na plan i powiedzieli coś w stylu: Tu jest więcej scen walk niż w każdym innym filmie Marvela, który do tej pory zrobiliśmy. Bywa brutalnie, pewnie dlatego, że to historia zanurzona w rzeczywistym świecie. 

Tak z kolei całą historię opisują reżyserka Cate Shortland i Johansson:

Poprzez ten film chcemy zrozumieć przeszłość Czarnej Wdowy i ułożyć poszczególne składniki jej osobowości tak, by pokazać całego człowieka. (...) To już w pełni świadoma i ukształtowana kobieta; na wielu poziomach cieszymy się, że będziemy mogli przedstawić naznaczoną różnymi bliznami część jej natury - zrozumiecie też, co jest dla niej tymi bliznami.

Ekranowy Aleksiej Szostakow, David Harbour, wychodzi zaś z założenia, że film uświadomi widzom, dlaczego Natasza dokonała takiego, a nie innego wyboru w Avengers: Endgame

Johansson udzieliła również krótkiego wywiadu, w którym stwierdziła, że przyszłością Marvela jest kobieta:

Czarna wdowa wejdzie na ekrany kin 1 maja przyszłego roku. 

Źródło: comicbook.com / zdjęcie główne: Marvel/MovieWeb

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV