Czwartkowa aktualizacja oferty Showmax – tydzień 51
Tuż przed Wigilią Showmax wprowadza do swojej oferty kilka ciekawych pozycji filmowych. Dla każdego coś dobrego. Zarówno fani kameralnych dramatów psychologicznych, jak i wielkich hollywoodzkich widowisk będą mieli z Showmaxem ciekawe święta.
Tuż przed Wigilią Showmax wprowadza do swojej oferty kilka ciekawych pozycji filmowych. Dla każdego coś dobrego. Zarówno fani kameralnych dramatów psychologicznych, jak i wielkich hollywoodzkich widowisk będą mieli z Showmaxem ciekawe święta.
Na platformie pojawił się dzisiaj jeden z dwóch odcinków specjalnych Ucho Prezesa - Jaromir K. O czym będzie opowiadał? Dobrze kierowane instytucje kultury powinny być najlepszym źródłem rzeczowej wiedzy o historii narodu. Dobra znajomość historii to bardziej otwarte głowy obywateli. Minister kultury i minister spraw wewnętrznych stają mężnie na straży tych właśnie wartości.
Fani Marvela z pewnością ucieszą się z wiadomości, że jeszcze w tym roku na Showmax pojawią się odcinki Runaways i Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.. Przygody Coulsona i reszty będzie można obejrzeć już w najbliższą niedzielę. Runaways pojawi się tuż po świętach, w środę, 27 grudnia.
Nie można zapominać o przygodach Bogdana Bonera w Egzorcysta (już dziś na Showmax odcinek zatytułowany Wilkołak), oraz o Robercie Biedroniu, który w najbliższą sobotę poprowadzi na żywo Saturday Night Live Polska.
Z pewnością jednym z najmocniejszych akcentów grudnia będzie premiera Fanatyk. Ta ekranizacja słynnej internetowej copypasty zapowiada się ekscytująco. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj. Premiera 24 grudnia.
Jeśli chodzi o filmy pełnometrażowe, to katalog Showmax wzbogacił się o kilka interesujących pozycji. Pierwszym z nich jest Ostatnia rodzina, nagradzany obraz Jan P. Matuszyński opowiadający o rodzinie Beksińskich.
Zdzisław Beksiński, słynny polski malarz, dał się poznać jako autor mrocznych, apokaliptycznych obrazów pełnych zarówno fantastycznych, jak i przerażających motywów. Jego syn, Tomasz, był znanym dziennikarzem, radiowcem i tłumaczem zafascynowanym popkulturą. Życiorysy obu panów pełne są tragicznych momentów. Tomasz po kilku próbach samobójczych odebrał sobie w końcu życie. Zdzisław został zamordowany w swoim własnym mieszkaniu. Film Ostatnia rodzina przedstawia ich historię.
Reżyser Jan P. Matuszyński wraz ze swoją kamerą zamyka się w małym, dusznym mieszkaniu Beksińskich, na jednym z warszawskich blokowisk. Z manierą dokumentalisty obserwuje życie członków rodziny, błyskotliwie sportretowanych przez wybitnych polskich aktorów. W rolę Zdzisława wciela się Andrzej Seweryn. Tomasza gra Dawid Ogrodnik, a jego matkę Zofię – Aleksandra Konieczna.
Obraz miał swoją premierę na festiwalu filmowym w Gdyni, gdzie został obsypany nagrodami, między innymi dla Andrzeja Seweryna i Aleksandry Koniecznej. Siłą Ostatniej rodziny, oprócz przejmującej opowieści i świetnej gry aktorskiej, jest również eteryczna ścieżka dźwiękowa, na którą składają się utwory muzyczne promowane niegdyś przez Tomka Beksińskiego w jego kultowej audycji radiowej Opowieści z krypty.
King Kong Petera Jacksona to jedna z najbardziej spektakularnych ekranizacji opowieści o wielkiej małpie. Lata 30. XX wieku. Reżyser bez sukcesów (Jack Black) zbiera ekipę filmową, aby wyruszyć na tajemniczą Wyspę Czaszki, w celu nakręcenia tam najbardziej spektakularnego filmu w swoim życiu. Do grupy przyłącza się piękna aktorka Ann Darrow (Naomi Watts) i scenarzysta Jack Driscoll (Adrien Brody). W takim składzie załoga wyrusza w rejs, który odmieni ich życie. Na wyspie bohaterowie napotykają wiele niebezpieczeństw. Właśnie tam spotykają King Konga, którego postanawiają zabrać ze sobą w drogę powrotną.
W rolę King Konga wcielił się Andy Serkis, słynny specjalista od motion caputre. Peter Jackson współpracował już z tym artystą przy okazji trylogii Władcy Pierścieni, gdzie Serkis wcielał się w Golluma. Filmowy King Kong powstał przy użyciu unowocześnionej techniki cyfrowej, która we Władcy Pierścieni pomogła ożywić Golluma. Dzięki systemowi czujników umieszczonych w lateksowym kostiumie, w który odziany był Andy Serkis, każdy jego ruch został zdigitalizowany i przeniesiony do pamięci komputera. Innowacją w stosunku do Władcy Pierścieni był fakt, iż oprócz ruchów Serkisa, do stworzenia postaci ogromnej małpy wykorzystano również jego mimikę. Dzięki temu widz ma wrażenie, iż na ekranie ogląda popisy prawdziwej małpy.
Dla fanów komedii romantycznych Showmax ma również coś ciekawego. W ofercie pojawiły się dwa urocze obrazy z Hugh Grant - Four Weddings and a Funeral oraz Notting Hill. Mimo że Hugh Grant nie jest już młodym aktorem, filmy z jego udziałem są wciąż bardzo ważne dla brytyjskiej filmografii. Jego wielka kariera rozpoczęła się oczywiście od roli w filmie Cztery wesela i pogrzeb. Wcześniej aktor specjalizował się w występach teatralnych, rolach drugoplanowych i miał na koncie kilka mniej udanych projektów telewizyjnych. Obraz Cztery wesela i pogrzeb odniósł wielki sukces na całym świecie. Duża w tym zasługa samego Granta, który dla swojej roli nauczył się nawet języka migowego, aby lepiej odegrać brata osoby niesłyszącej. Przez kolejne lata Hugh Grant był jednym z najbardziej rozchwytywanych i modnych aktorów na świecie. Przymierzano go nawet do roli Jamesa Bonda w produkcji GoldenEye.
Finalnie agenta 007 zagrał Pierce Brosnan, a Grant musiał się „pocieszyć” występem u boku Julia Roberts w Notting Hill. Romantyczne perypetie słynnej celebrytki i skromnego księgarza podbiły serca widzów na całym świecie. Grant podbudował swój wizerunek zakochanego Brytyjczyka i po raz kolejny podbił serca swoich fanek na całym świecie. Niestety Notting Hill to jeden z ostatnich filmów z Hugh Grantem w roli głównej, który osiągnął oszałamiający sukces. Co prawda aktor otrzymał nominację do Złotego Globu za obrazy About a Boy i Florence Foster Jenkins oraz zagrał w dwóch filmach o przygodach Bridget Jones, ale jak do tej pory nie powtórzył sukcesu z filmów Cztery wesela i pogrzeb oraz Notting Hill. Na Showmax można odnaleźć Hugh Granta również w filmach, takich jakCloud Atlas, Small Time Crooks oraz w dwóch w pierwszych częściach z cyklu Bridget Jones.
Fani komedii romantycznych z pewnością obejrzą jeszcze raz klasykę w postaci filmu When Harry Met Sally. Tytułowi bohaterowie sprawdzają, czy jest możliwa przyjaźń między mężczyzną a kobietą, bez podtekstów seksualnych i romantycznych zalotów. Oboje bardzo się starają, ale miłość ma wobec nich inne plany. Kultowa komedia z wybornymi rolami Billy Crystal i Meg Ryan.
Kolejna starsza pozycja to obraz Honeymoon in Vegas. Kiedy Jack Singer przegrywa rundę pokera z hazardzistą Tommym Kormanem, by spłacić dług pożycza mu swoją narzeczoną, która wyglądem do złudzenia przypomina zmarłą żonę Tommy'ego. W roli głównej Nicolas Cage.
Repo Men to natomiast smakowity kąsek dla fanów mrocznego science fiction. Rok 2025. Remy (Jude Law) i Jake (Forest Whitaker) pracują jako windykatorzy w firmie, która zajmuje się przeszczepianiem organów ludzkich. Każdy, kto nie jest w stanie spłacić organu, który zakupił, zostaje go pozbawiony, często w bardzo brutalny i bezwzględny sposób. Remy planuje skończyć z pracą ze względu na żonę, która nie akceptuje tego zajęcia. Niestety podczas ostatniego zlecenia zdarza się wypadek i od tej chwili Remy musi walczyć o życie z korporacją, dla której do tej pory pracował.
Na najmłodszych również czeka kilka nowości. Jedną z nich jest obraz Снежная королева 3. Огонь и лед.
Źródło: zdjęcie główne: Materiały promocyjne
Dzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1962, kończy 62 lat
ur. 1968, kończy 56 lat
ur. 1988, kończy 36 lat
ur. 1980, kończy 44 lat
ur. 1965, kończy 59 lat