Czworo i Bies: serial audio Krzysztofa Piskorskiego jest utrzymany w klimatach postapo

Platforma Storytel kontynuuje autorski projekt seriali audio. Nowa produkcja to Czterech i Bies autorstwa Krzysztofa Piskorskiego.

Platforma Storytel kontynuuje autorski projekt seriali audio. Nowa produkcja to Czterech i Bies autorstwa Krzysztofa Piskorskiego.

Krzysztof Piskorski nie trzeba przedstawiać polskim czytelnikom fantastyki. To popularny i nagradzany autor, twórca m.in. Czterdzieści i czteryZadra czy Cienioryt. Tym razem spróbował swoich sił w projekcie Storytel Original, czyli projektach pisanych specjalnie pod kątem audiobooków i składających się - tak jak seriale telewizyjne - z odcinków i sezonów.

Właśnie na platformie streamingowej Storytel zagościł pierwszy sezon jego nowego dzieła zatytułowanego Czworo i Bies - sezon 1. Jest to historia utrzymana w konwencji postapo. Tak prezentuje się opis i okładka:

Czworo i Bies - sezon 1 - okładka
Źródło: Storytel

Najpierw były dwa dni chaosu. Brak prądu, komunikacji, Internetu, sprzeczne plotki, ograbione sklepy. Potem wszystko zniknęło w rozbłysku nuklearnej eksplozji. Polska. Europa. Świat? Przetrwali nieliczni, w tym samotny czołg Leopard 2PL o numerze bocznym 204 i jego załoga. W czasie zagłady odcięci od świata na manewrach pod Świętoszewem, w mgnieniu oka stracili wszystko. Teraz – bez jedzenia, wody, leków, żyjąc dzięki uszkodzonej maszynie, której zapas paliwa prędko topnieje – ruszają na postapokaliptyczną odyseję przez pełną dymiących kraterów Polskę. Próba odgadnięcia co się stało, kto jest wrogiem, a kto przyjacielem, będzie równie trudna, co uporanie się z sekretami, które wiezie ze sobą każdy z czwórki bohaterów.

Serial audio Czworo i Bies Krzysztofa Piskorskiego, w którym zwykli ludzie zmagają się z niewyobrażalną katastrofą, co odcinek zaskakuje dramatycznymi zwrotami akcji oraz pełną rozmachu wizją apokalipsy. Czyta Marcin Bosak.

Czworo i Bies jest dostępne w abonamencie Storytel w formie ebooka i audiobooka.

Źródło: Storytel / fot. Storytel

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV