Czy DC Universe zostanie zamknięte po starcie HBO Max?

Wygląda na to, że wiemy już, czy po starcie nowej platformy HBO Max zmianie ulegnie funkcjonowanie serwisu DC Universe.

Wygląda na to, że wiemy już, czy po starcie nowej platformy HBO Max zmianie ulegnie funkcjonowanie serwisu DC Universe.

Ledwie wczoraj dowiedzieliśmy się, że nowo powstająca platforma firmy WarnerMedia będzie nazywać się HBO Max. Przypomnijmy, że koszt subskrypcji to ok. 16-17 USD na miesiąc, przy czym usługa ma zadebiutować na rynku w 3 planach taryfowych: oferującym dostęp do podstawowej bazy filmów, umożliwiającym również zapoznawanie się z największymi hitami i produkcjami oryginalnymi oraz najdroższym, na którym znajdą się treści dodatkowe. Po ogłoszeniu tych wieści fani DC zaczęli zastanawiać się nad tym, czy utworzenie platformy doprowadzi do zamknięcia DC Universe - tego typu pogłoski krążyły już w sieci od kilku tygodni, zwłaszcza po podjęciu decyzji o skasowaniu serialu Potwór z bagien

Z doniesień portalu Hollywood Reporter wynika jednak, że funkcjonowanie DC Universe przynajmniej w najbliższej przyszłości nie ulegnie żadnym zmianom - taki obrót spraw włodarze Warner Bros. potwierdzili już w rozmowie z dziennikarzami serwisu io9. Wygląda więc na to, że niektóre produkcje, jak choćby Doom Patrol, będą znajdowały się w ofertach obu platform streamingowych jednocześnie. 

Zmianie nie ulegnie również działanie innych serwisów - HBO Go, HBO Now i CW Seed. 

HBO Max w fazie beta trafi do testerów w ostatnim kwartale tego roku. Oficjalny start platformy zapowiedziano na kwiecień przyszłego roku. 

Źródło: cbr.com / zdjęcie główne: DC Universe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV