Przeczytaj w weekend

DC planuje wprowadzić czarnoskórego Batmana? Podano szczegóły

Wygląda na to, że w komiksach może pojawić się czarnoskóry Batman - w sieci pojawiły się pierwsze pogłoski na ten temat.

Wygląda na to, że w komiksach może pojawić się czarnoskóry Batman - w sieci pojawiły się pierwsze pogłoski na ten temat.

Piotr Piskozub
Piotr Piskozub
Tagi:  batman 
UWAGA! TA TREŚĆ TO PLOTKA, CZYLI MOŻE OKAZAĆ SIĘ PRAWDĄ, ALE NIE MUSI.

Chyba nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać, że komiksy superbohaterskie jeszcze mocniej niż ich ekranowe adaptacje akcentują kwestie związane z obyczajowością - do eksperymentów na polu eksponowania mniejszości etnicznych czy seksualnych zdążyliśmy się już przez lata przyzwyczaić. Teraz w sieci pojawiły się pogłoski, według których DC zamierza wprowadzić w powieściach graficznych postać czarnoskórego Batmana; o takim obrocie spraw donosi portal Bleeding Cool. Nowy bohater miałby pojawiać się w ramach serii, która będzie ukazywać się na rynku od lata 2020 aż do 2021 roku. Jak informuje dziennikarz serwisu:

DC Comics planuje wprowadzić czarnego Batmana. Nie będzie to Bruce Wayne, tylko ktoś inny noszący kaptur i pelerynę. Kim będzie ten nowy Batman, tego jeszcze nie wiem. Powiedziano mi tylko, że to nie będzie Duke Thomas (czarnoskóry członek tzw. Rodziny Batmana, operujący pod superbohaterskim przydomkiem Signal - przyp. aut.), młody chłopak, ukazywany poprzednio tak, jakby miał przejąć schedę po Robinie i Batmanie. 

Bleeding Cool spekuluje, że czarnoskórym Batmanem może zostać albo któryś z Batwingów, David Zavimbe lub Luke Fox, albo Black Lightning. Przypomina się również, że to nie pierwszy raz, gdy DC ukazałoby innego bohatera jako Zamaskowanego Krzyżowca - w 1992 roku w rolę Mrocznego Rycerza w komiksach wcielił się Azrael, który poniósł brzemię herosa, gdy Bane w trakcie walki złamał mu kręgosłup. 

Na razie do powyższych rewelacji podchodźmy z dużym dystansem, jednak już w formie pogłosek wywołały one wiele dyskusji w społeczności komiksowych fanów. 

Źródło: Bleeding Cool / zdjęcie główne: DC

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV