Disney powinien robić mniej sequeli i remaków. 133 strony zarzutów, słabe wyniki i atak na szefa firmy
Disney musi mierzyć się z poważnymi oskarżeniami o słabe wyniki i sposób prowadzenia firmy przez obecne władze. Nowy raport piętnuje także politykę tworzenia sequeli i remaków.
Disney musi mierzyć się z poważnymi oskarżeniami o słabe wyniki i sposób prowadzenia firmy przez obecne władze. Nowy raport piętnuje także politykę tworzenia sequeli i remaków.
Disney musi mierzyć się z kolejnymi atakami, które od jakiegoś czasu wysuwa Nelson Peltz - to właśnie on poprzez założoną przez siebie firmę Trian Partners jest jednym z głównych inwestorów potentata medialnego. W chwili obecnej nieprzebierający w słowach i środkach miliarder prowadzi szeroko zakrojoną i odbijającą się głośnym echem w przestrzeni publicznej kampanię, która ma na celu zagwarantować mu i jednemu z jego współpracowników miejsca w zarządzie Disneya.
Wczoraj Trian Partners opublikowało długi, liczący sobie aż 133 strony raport, który oskarża obecne władze Disneya z prezesem Bobem Igerem na czele o bycie "główną przyczyną słabych wyników" firmy w ostatnich latach. Peltz proponuje wiele potencjalnych rozwiązań i cięć, wśród nich konieczność ograniczenia liczby tworzonych sequeli, rebootów i remaków. W dokumencie czytamy choćby:
Czas na tańsze i łatwiejsze w produkcji projekty?
Peltz i drugi ze starających się o miejsce w zarządzie Disneya, Jay Rasulo, przedstawiają całą serię środków, które zaczęliby wdrażać, gdyby w kwietniu powierzono im nową funkcję, m.in.:
- wydzielenie lub znalezienie strategicznych partnerów dla dotychczasowych linearnych sieci telewizyjnych Disneya;
- zapewnienie kierownictwu i pracownikom większej kontroli nad losem sieci linearnych;
- platformy Disney+ i Hulu powinny zostać w pełni połączone;
- zbadanie szerszych możliwości współpracy z innymi firmami medialnymi;
- ocena rentowności ESPN jako samodzielnej usługi streamingowej.
Trian Partners stwierdza również:
Wojna o Disneya ma drugie dno
Obecne władze Disneya sprzeciwiają się kandydatom wysuwanym przez Trian Partners, jak i tym proponowanym przez działający na podobnej zasadzie, choć stojący w opozycji do firmy Peltza Blackwells Capital, uznając ich za "pozbawionych odpowiedniego poziomu talentu, umiejętności, perspektywy i/lub wiedzy specjalistycznej".
Całej sprawie smaczku dodaje fakt, że jednym z największych sojuszników Peltza jest kontrowersyjny Ike Perlmutter, były szef Marvel Entertainment, słynący z dziwacznych pomysłów i skłócony z włodarzami Marvel Studios i The Walt Disney Studios. Polityczny poplecznik Donalda Trumpa, pomimo zwolnienia z funkcji w marcu zeszłego roku, wciąż ma spory wpływ na firmę.
Najgorsze filmy Disneya w historii wg krytyków
Źródło: Hollywood Reporter
Kalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1981, kończy 43 lat
ur. 1988, kończy 36 lat
ur. 1963, kończy 61 lat
ur. 1967, kończy 57 lat
ur. 1961, kończy 63 lat