Dungeons & Dragons - scenarzyści Spider-Mana mogą objąć stery w produkcji

Dungeons & Dragons to zapowiedziana pełnometrażowa adaptacja gry pod tym samym tytułem. Kto wyreżyseruje? Nowymi kandydatami są twórcy Spider-Man: Homecoming.

Dungeons & Dragons to zapowiedziana pełnometrażowa adaptacja gry pod tym samym tytułem. Kto wyreżyseruje? Nowymi kandydatami są twórcy Spider-Man: Homecoming.

Michalina Reda
Michalina Reda
UWAGA! TA TREŚĆ TO PLOTKA, CZYLI MOŻE OKAZAĆ SIĘ PRAWDĄ, ALE NIE MUSI.

Dungeons & Dragons to znana gra RPG z gatunku fantasy, która zadebiutowała na rynku w 1974 roku. Od jakiegoś czasu trwają przygotowania do produkcji pełnometrażowego filmu fabularnego na jej podstawie, który ostatecznie (po bataliach związanych z prawami do produkcji) ma powstać dla wytwórni Paramount. Według wczesnych zapowiedzi, film ma być utrzymany w klimacie takich obrazów, jak Strażnicy Galaktyki i Poszukiwacze zaginionej Arki, a jednocześnie rozgrywać się w świecie jak z książek Tolkiena.

Projekt od dłuższego czasu nie może wyjść na prostą - za kulisami cały ostatni czas zmieniały się nie tylko wytwórnie, ale i kandydaci na reżysera. Zgodnie z nowymi informacjami, teraz stanowisko mogą objąć Jonathan Goldstein i John Francis Daley, czyli scenarzyści filmu Spider-Man: Homecoming czy Wieczór gier. Ponadto, twórcy mają plan obsadzenia głośnego nazwiska w głównej roli - pod uwagę brani są rzekomo Will Smith, Josh Brolin, Chris Pratt, Vin Diesel, Matthew McConaughey, Jamie Foxx, Joel Edgerton, Dave Bautista, Jeremy Renner i Johnny Depp. Oczywiście nie są to jeszcze informacje potwierdzone i na razie należy pohamować entuzjazm.

Dungeons & Dragons - na tę chwilę datą premiery filmu jest lipiec 2021. Będziemy informować o rozwoju projektu.

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV