Ekranizacja Dying Light może nigdy nie dojść do skutku

Wiecie, że w planach był film Dying Light oparty na grze Techlandu? Nie wiadomo jednak, czy plany te uda się kiedykolwiek zrealizować.

Wiecie, że w planach był film Dying Light oparty na grze Techlandu? Nie wiadomo jednak, czy plany te uda się kiedykolwiek zrealizować.

Dying Light to popularna gra od polskiego studia Techland. W produkcji gracze trafiają do opanowanego przez zombie miasta, gdzie walczą o przetrwanie z hordami żywych trupów. Produkcję wyróżniał m.in. rozbudowany system rzemiosła, a także model poruszania się, pozwalający na wspinanie się i bieganie po dachach oraz efektowne przeskakiwanie przeszkód.

Swego czasu Techland i Warner Bros. ogłosili plany ekranizacji Dying Light. Powstała nawet wyjątkowa edycja gry za 10 mln dolarów, która gwarantowała nabywcy występ w filmie w drugoplanowej roli. Od pomysłu do realizacji jednak daleka droga i jak mówi Tymon Smektała, nigdy nic w tej kwestii się nie "zmaterializowało".

Były pewne rozmowy na ten temat, ale w kwestii filmów to nigdy nie jest łatwy proces. Pamiętam nawet, że byłem zaangażowany w niektóre z tych rozmów, ale to (tworzenie filmu - dop. red.) nigdy nie zaczęło dziać się naprawdę. Pojawiło się kilka pomysłów na temat scenarzystów i potencjalnych skryptów, ale nie sądzę, żeby był to właściwy czas - mówi Smektała.

Lead designer z Techlandu wolałby, żeby ekranizować Dying Light 2, ponieważ jego zdaniem, materiał źródłowy jest znacznie ciekawszy od pierwszej części.

Ciekawe, jak zakończyła się sprzedaż Dying Light: The Following – Enhanced Edition: The Spotlight Edition i czy znalazł się chętny wydania takich pieniędzy na grę oraz m.in. rolę w filmie, który może nigdy nie powstać?

Źródło: gamesradar.com / fot. Techland

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV