Przeczytaj w weekend

Cyberpunk 2077 to kolejna gra CD Projekt RED bez zabezpieczeń antypirackich

Cyberpunk 2077 od dnia premiery dostępne będzie na platformie GOG, co oznacza, że gra nie będzie posiadała zabezpieczeń antypirackich.

Cyberpunk 2077 od dnia premiery dostępne będzie na platformie GOG, co oznacza, że gra nie będzie posiadała zabezpieczeń antypirackich.

Pecetowe Cyberpunk 2077 nie będzie ograniczać się do jednej platformy - gra pojawi się zarówno na Steamie, jak i GOGu. Na dodatek w tym drugim sklepie, zgodnie z jego założeniami, produkcja CD Projekt RED dostępna będzie w wersji DRM-free, czyli pozbawionej zabezpieczeń antypirackich. Tego typu rozwiązania utrudniają uruchamianie nielegalnych kopii gier, ale czasami potrafią powodować problemy również u osób, które posiadają w pełni oryginalną grę. 

Brak DRM to dość rzadka sytuacja, szczególnie w przypadku tak dużego i wyczekiwanego tytułu, ale jednocześnie jest to też coś, do czego przyzwyczaili nas deweloperzy z CD Projekt RED. Ich wcześniejsze produkcje, czyli seria Wiedźmin oraz jej spin-off, Wojna Krwi, również od dnia premiery dostępne były na GOGu w wersji pozbawionej antypirackich zabezpieczeń. 

Cyberpunk 2077 zadebiutuje 16 kwietnia 2020 roku na pecetach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Na tegorocznych targach E3 2019 zaprezentowano nowy zwiastun tej produkcji i ujawniono, że pojawi się w niej Keanu Reeves

Źródło: pcgamesn.com / fot. CD Projekt RED

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV