Repertuar kin Nowość Program TV
 

Advertisement " "  

Advertisement
 

Dzięki Blackmagic eGPU MacBook sprawdzi się w grach

Apple od pewnego czasu po macoszemu traktował graczy, projektując MacBooki głównie z myślą o użytkownikach biznesowych. Firma postanowiła się zreflektować i wypuściła zewnętrzną jednostkę graficzną.

Blackmagic eGPU to prawdziwe monstrum. Na pierwszy rzut oka przypomina peceta zamkniętego w niewielkiej obudowie, a w rzeczywistości jest zewnętrzną kartą graficzną. Sprzęt zaprojektowano głównie dla osób pracujących przy wymagających projektach graficznych, montażu filmów 4K, renderingu czy pracy w VR. Jednak Apple zachęca do tego, aby po Blackmagic sięgnęli także gracze, którzy chcą uruchomić na swoim MacBooku Pro najbardziej wymagające gry.

We wnętrzu urządzenia zainstalowano kartę Radeon Pro 580 z 8 GB pamięci GDDR5, która ma zapewnić kilkukrotnie większą wydajność niż układy graficzne zainstalowane w laptopach Apple. Sprzęt komunikuje się z komputerem za pośrednictwem złącza Thunderbolt 3 i  sprawdzi się w roli podręcznego HUB-a. Do dyspozycji otrzymamy dwa porty Thunderbolt 3, cztery USB 3 oraz jedno złącze HDMI 2.0. Według projektantów zewnętrzna karta pozwoli przesłać z MacBooka Pro na zewnętrzny monitor obraz o rozdzielczości 5K. Blackmagic zastąpi także laptopową ładowarkę.

Blackmagic eGPU
Źródło: Apple

Trzeba przyznać, że na pierwszy rzut oka sprzęt robi świetne wrażenie. Niestety, Apple przyzwyczaiło nas do tego, że każe sobie sporo płacić za swoje „innowacyjne” rozwiązania. Jeśli chceszwyposażyć MacBooka Pro w tę kartę, szykuj sporą sumkę. Firma wyceniła ją na 3019 zł.

Jestem ciekaw, czy znajdzie się jakiś gracz, który zechce zainwestować co najmniej 10 tysięcy złotych w „gamingowy” zestaw składający się z MacBooka Pro i Blackmagic eGPU. W tej cenie można w końcu upolować znacznie lepszego laptopa, który od początku był tworzony z myślą o odpalaniu najbardziej wymagających gier.

Źródło: Zdjęcie: blackmagicdesign.com
 

 

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead znów zaskakuje. 10. odcinek jest pięknym podsumowaniem poprawy jakości, w którym sama…

Ocena recenzenta:
8
Wiktor Fisz
-

Doom Patrol: sezon 1, odcinek 1…

Kolejna telewizyjna historia o superbohaterach. Tego właśnie świat potrzebuje. A co powiecie na opowieści o…

Ocena recenzenta:
8
Piotr Piskozub
spoilery
-

Shazam! – herosów i złoczyńców będzie…

Do sieci trafiły zdjęcia zabawek promujących film Shazam! - potwierdzają one, że na ekranie zobaczymy…

Piotr Piskozub
-

MCU, X-Men i nie tylko. Marvel…

Na konwencie Toy Fair 2019 Marvel pokazał całą serię zabawek związanych z MCU, X-Men i…

Michalina Reda
breaking
-

Punisher i Jessica Jones skasowane. Koniec…

Punisher i Jessica Jones to seriale, które zostały oficjalnie skasowane przez Netflixa. Nie będzie nowych…

Dawid Muszyński
-

Odwróceni. Ojcowie i Córki: odcinek 1…

Po 12 latach Odwróceni wracają. Czy jest to powrót na miarę pierwszego sezonu? Przeczytajcie naszą…

Ocena recenzenta:
8

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.