Eddie Redmayne o pracy nad filmem Jaskiniowiec. Aktor walczył na włócznie z Maisie Williams

W nadchodzącej animacji Jaskiniowiec, Eddie Redmayne użycza głosu głównemu bohaterowi. Jak wyglądały jego przygotowania do roli?

W nadchodzącej animacji Jaskiniowiec, Eddie Redmayne użycza głosu głównemu bohaterowi. Jak wyglądały jego przygotowania do roli?

Michalina Reda

Michalina Reda

Nadchodzący film Early Man to nowa animacja Nicka Parka, twórcy Wallace'a i Gromita, czy Baranka Shauna. Będzie to fabuła osadzona w prehistorii, gdzie jaskiniowiec Dug broni swojego plemienia przed nadciągającym zagrożeniem. Głosu głównemu bohaterowi użycza Eddie Redmayne, który w jednym z nowych wywiadów zdradza, jak wyglądała jego praca nad filmem. Jak mówi, do przygotowań podszedł bardzo poważnie i za wszelką cenę chciał poczuć jak to jest być w skórze jaskiniowca. Redmayne wspomina:

Maisie Williams [użyczająca głosu Goonie, bohaterce animacji - przyp. red.] i ja pojechaliśmy do Bristolu, gdzie mieści się siedziba Aardman Studios. Przebraliśmy się za ludzi pierwotnych i dźgaliśmy się nawzajem plastikowymi włóczniami [...] To wszystko jest bardziej fizyczne niż można przypuszczać. Starasz się przekazać wszystkie cechy charakteru swojego bohatera właśnie poprzez głos i u mnie wygląda to tak, że wykrzywiam plecy i robię różne dziwne rzeczy ramionami. On [Dug - przyp. red.] ma duże usta, na całe szczęście ja również. Ma też duże oczy i nieskończony zapas optymizmu w sobie. Przez jakieś pół godziny po prostu próbowałem kilku różnych głosów, skupiając się na szerokich ustach i oczach. I jakoś tak wyszło, że zostałem przy jednym z nich. Chciałbym powiedzieć, że mój proces przygotowań wyglądał jakoś subtelniej, ale to było jak rzucanie błota na ścianę i podejmowanie prób wyrzeźbienia w tym czegoś.

Aktor wspomina swoje wrażenia z siedziby Aardman Studios, gdzie od lat tworzy się plastelinowe animacje i piękne scenografie. Jak mówi:

To niezwykłe miejsce. Mają oszałamiające, niezwykle kolorowe plany zdjęciowe, w dodatku wszystkie w pomniejszonym rozmiarze. Potem jest przestrzeń, w której umieszczane są wyrazy twarzy bohaterów - to jakby setki tysięcy różnych min Duga, które oddają rozmaite emocje. Jest również pomieszczenie, gdzie idą animatorzy. Można się tam przebrać za potężnego jaskiniowca i nakręcić siebie odtwarzającego tę postać. Właśnie z tego bierze się później model.

Film Jaskiniowiec wejdzie na ekrany polskich kin 23 lutego.

 

Źródło: ew.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

D.J. Cotrona

D.J. Cotrona

ur. 1980, kończy 39 lat

Joan Collins

Joan Collins

ur. 1933, kończy 86 lat

Melissa McBride

Melissa McBride

ur. 1965, kończy 54 lat

Ryan Coogler

Ryan Coogler

ur. 1986, kończy 33 lat

Lea DeLaria

Lea DeLaria

ur. 1958, kończy 61 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV