Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

Eddie Redmayne o pracy nad filmem Jaskiniowiec. Aktor walczył na włócznie z Maisie Williams

W nadchodzącej animacji Jaskiniowiec, Eddie Redmayne użycza głosu głównemu bohaterowi. Jak wyglądały jego przygotowania do roli?

Nadchodzący film Jaskiniowiec to nowa animacja Nicka Parka, twórcy Wallace’a i Gromita, czy Baranka Shauna. Będzie to fabuła osadzona w prehistorii, gdzie jaskiniowiec Dug broni swojego plemienia przed nadciągającym zagrożeniem. Głosu głównemu bohaterowi użycza Eddie Redmayne, który w jednym z nowych wywiadów zdradza, jak wyglądała jego praca nad filmem. Jak mówi, do przygotowań podszedł bardzo poważnie i za wszelką cenę chciał poczuć jak to jest być w skórze jaskiniowca. Redmayne wspomina:

Maisie Williams [użyczająca głosu Goonie, bohaterce animacji – przyp. red.] i ja pojechaliśmy do Bristolu, gdzie mieści się siedziba Aardman Studios. Przebraliśmy się za ludzi pierwotnych i dźgaliśmy się nawzajem plastikowymi włóczniami […] To wszystko jest bardziej fizyczne niż można przypuszczać. Starasz się przekazać wszystkie cechy charakteru swojego bohatera właśnie poprzez głos i u mnie wygląda to tak, że wykrzywiam plecy i robię różne dziwne rzeczy ramionami. On [Dug – przyp. red.] ma duże usta, na całe szczęście ja również. Ma też duże oczy i nieskończony zapas optymizmu w sobie. Przez jakieś pół godziny po prostu próbowałem kilku różnych głosów, skupiając się na szerokich ustach i oczach. I jakoś tak wyszło, że zostałem przy jednym z nich. Chciałbym powiedzieć, że mój proces przygotowań wyglądał jakoś subtelniej, ale to było jak rzucanie błota na ścianę i podejmowanie prób wyrzeźbienia w tym czegoś.

-
-

Aktor wspomina swoje wrażenia z siedziby Aardman Studios, gdzie od lat tworzy się plastelinowe animacje i piękne scenografie. Jak mówi:

To niezwykłe miejsce. Mają oszałamiające, niezwykle kolorowe plany zdjęciowe, w dodatku wszystkie w pomniejszonym rozmiarze. Potem jest przestrzeń, w której umieszczane są wyrazy twarzy bohaterów – to jakby setki tysięcy różnych min Duga, które oddają rozmaite emocje. Jest również pomieszczenie, gdzie idą animatorzy. Można się tam przebrać za potężnego jaskiniowca i nakręcić siebie odtwarzającego tę postać. Właśnie z tego bierze się później model.

Film Jaskiniowiec wejdzie na ekrany polskich kin 23 lutego.

 

Źródło: ew.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Kapitan Marvel – pokochaliście Skrulli z…

W MCU nastał nie tylko czas Kapitan Marvel, ale i Skrulli. Nowo wprowadzona rasa podbiła…

naEKRANIE
-

Najlepsze filmy 2019 roku [lista aktualizowana]

Wybieramy najlepsze filmy 2019 roku. Oto produkcje, których jakości jesteśmy pewni, oglądaliśmy je i polecamy.

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – oficjalny opis…

Avengers: Koniec gry to wielka kulminacja, na którą czekają fani MCU. Opis fabuły został opublikowany…

Adam Siennica
-

Netflix – seriale i filmy na…

Netflix przygotował dla swoich subskrybentów marzec pełny atrakcji. Nowe seriale i filmy na marzec 2019…

Norbert Zaskórski
-

Arrow, Supergirl i Legends of Tomorrow…

W sieci pojawiły się zdjęcia promujące kolejne odcinki seriali The CW należących do Arrowverse.

Norbert Zaskórski
-

Gra o tron – oto drzewo…

Entertainment Weekly zaprezentowało drzewo wszystkich rodów hitowego serialu HBO.

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 140 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]