Epic Games wprowadzi dwustopniową weryfikację użytkowników i sprawdzi ich hasła

Szefowie Epic Games postanowili wprowadzić dodatkowe zabezpieczenia kont swoich klientów, aby zabezpieczyć ich przed cyberprzestępcami. Oprócz wprowadzenia nowego poziomu zabezpieczenia serwis sprawdzi, czy nasze hasło nie wyciekło kiedyś do sieci.

Szefowie Epic Games postanowili wprowadzić dodatkowe zabezpieczenia kont swoich klientów, aby zabezpieczyć ich przed cyberprzestępcami. Oprócz wprowadzenia nowego poziomu zabezpieczenia serwis sprawdzi, czy nasze hasło nie wyciekło kiedyś do sieci.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Tagi:  Fortnite 

Wysoka popularność ma swoją cenę. Od kiedy Fortnite przerodził się w jedną z najpopularniejszych gier wieloosobowych, konta użytkowników Epic Games stały się łakomym kąskiem dla cyberprzestępców. Firma opublikowała na swojej stronie wpis, w którym wyjaśnia, w jaki sposób najlepiej zabezpieczyć się przed wykradzeniem tożsamości. Radzi, aby unikać stosowania tych samych haseł do usługi oraz maila, który do niej przypisano

Twórcy Fortnite'a poinformowali także, że wkrótce udostępnią kilka nowych zabezpieczeń. W bliżej nieokreślonej przyszłości użytkownicy będą mogli włączyć system dwustopniowej weryfikacji tożsamości za pośrednictwem kodów SMS-owy, a ich maile będą weryfikowane przed założeniem konta. Przedstawiciele Epic Games zauważyli, że w przeszłości zdarzały się przypadki zakładania kont na adresy e-mail, które przedostały się do sieci przy okazji jakichś przecieków. Firma stopniowo będzie je usuwała, a mailowa weryfikacja tożsamości przy zapisywaniu się do Epic Games ma zapobiec powiększaniu się bazy fałszywych użytkowników.

Na tym jednak nie koniec. Korporacja postanowiła także wprowadzić mechanizm weryfikacji haseł przed ich zaakceptowaniem. Wszyscy nowi użytkownicy oraz ci, którzy zechcą zmienić swoje hasło, będą konfrontowani z bazą Have I Been Pwned. Zebrano z niej miliony haseł wykradzionych przez cyberprzestępców, jeśli ktoś zechce zabezpieczyć swoje konto jednym z nich, system Epic Games mu to uniemożliwi.

Takie zabezpieczenia na pewno nie rozwiążą na dobre problemu przejmowania kont graczy. Najbardziej zdeterminowani hackerzy znajdą sposób, aby obejść te zabezpieczenia. Ale nowa polityka Epic Games z pewnością poprawi bezpieczeństwo wielu użytkowników.

Źródło: Engadget / Zdjęcie: Epic Games

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV