Przeczytaj w weekend

Fundacja Asimova i Koło czasu - nowe nazwiska dołączają do seriali

Fundacja i Koło czasu to dwie głośne produkcje serialowe. Zgodnie z nowymi informacjami, obsady obydwu właśnie się powiększyły.

Fundacja i Koło czasu to dwie głośne produkcje serialowe. Zgodnie z nowymi informacjami, obsady obydwu właśnie się powiększyły.

Michalina Reda

Michalina Reda

Fundacja to cykl literacki autorstwa Asimova, który teraz jest przenoszony na małe ekrany. Przypomnijmy, że książkowa historia podejmuje tematy takie jak władza czy manipulacja ludźmi - wszystko to przedstawione jest w futurystycznej wizji sci-fi. Głównym bohaterem jest historyk i matematyk, który przewiduje rychły koniec potężnego Imperium Galaktycznego, trzymającego w garści cały świat. Serial powstaje dla Apple, a pierwszy zamówiony sezon będzie składać się z 10 odcinków.

Dziś do obsady Fundacji dołączyły nowe nazwiska Lou Llobell (Voyagers) w roli matematycznej geniuszki, Gaal; Leah Harvey (Na ringu z rodziną) zagra Salvor strzegącą odległej planety; Laura Birn (The Innocents) jako Demerzel, która doradza Imperatorowi, Terrence Mann (Sense8) jako Dusk, najstarszy żyjący członek rządzącej rodziny i Cassian Bilton (A Devil’s Harmony) jako Dawn, najmłodszą osobę z rodziny rządzącej.

Przypomnijmy, że w obsadzie są już Lee Pace i Jared Harris. Data premiery nie jest znana.

Powiększa się także obsada serialu Koło czasu, kolejnej wysokobudżetowej produkcji odcinkowej, powstającej tym razem dla Amazona. Fabuła bazuje na cyklu fantasy autorstwa Roberta Jordana - jest to epicka historia walki z siłami zła, która rozgrywa się w świecie pełnym magii. Główną bohaterką jest Moiraine, która wyrusza w niebezpieczną i obejmującą cały świat podróż z pięcioma młodymi mężczyznami i kobietami. Muszą oni wypełnić role, jakie zostają im narzucone przez przeznaczenie.

W serialu zagrają Álvaro Morte, Hammed Animashaun, Alexandre Willaume i Johann Myers. Ich bohaterowie to (w kolejności) Logain, Loial, Merrilin i Padan Fain. W obsadzie są również Rosamund Pike, Madeleine Madden, Marcus Rutherford, Barney Harris, Zoë Robins, Josha Stradowski i Daniel Henney.

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV