Gambit – to Fantastyczna Czwórka zaprzepaściła szansę na powstanie filmu?

Rupert Wyatt, który niegdyś był wiązany ze stanowiskiem reżysera filmu Gambit, wyjawił, że film nie miał szans na realizację przez klęskę Fantastycznej Czwórki.

Rupert Wyatt, który niegdyś był wiązany ze stanowiskiem reżysera filmu Gambit, wyjawił, że film nie miał szans na realizację przez klęskę Fantastycznej Czwórki.

UWAGA! TA TREŚĆ TO PLOTKA, CZYLI MOŻE OKAZAĆ SIĘ PRAWDĄ, ALE NIE MUSI.

Gambit to dawno zapowiedziany film Fox, który jak dotąd nie może wyjść na prostą. O projekcie słychać od kilku lat, jednak za kulisami zmieniali się reżyserzy i scenarzyści, a ostatnie nieoficjalne ogłoszenia mówią wprost, że projekt został wyrzucony do kosza.

Jednym z reżyserów, którzy początkowo byli wiązani z filmem, jest Rupert Wyatt. Niestety krótko po obsadzeniu go za sterami, Wyatt zrezygnował, powołując się na napięty grafik i kolizje z innymi projektami - miało to miejsce jeszcze w 2015 roku. Teraz, po latach, Wyatt ponownie powraca do tematu i rzuca na niego zupełnie nowe światło - jak mówi, powodem, dla którego Gambit nie miał szans na powstanie, jest kasowa i artystyczna klęska The Fantastic Four w reżyserii Josha Tranka.

Byłem bardzo blisko z Channingiem Tatumem i producentem Reidem Carolinem i wraz z nimi oraz z Joshem Zetumerem zabierałem się za pisanie scenariusza. Zostało nam może z 10 tygodni prac. To wszystko po prostu sprowadziło się do budżetu, nie wystarczyło go. Wiecie przecież na czym polega polityka i biznes... Miesiąc wcześniej Fox wypuścił Fantastyczną Czwórkę i nie okazała się ona dla nich sukcesem, więc nasz budżet został znacznie obniżony. Ja miałem następujące podejście: "No cóż, musimy przepisać scenariusz tak, by dopasować się do naszego budżetu". Ale termin zdjęć nieuchronnie się zbliżał, Foxowi bardzo zależało na rozpoczęciu prac i to po prostu nie wyszło. To, co wiem, to to, że Channing miał wspaniały pomysł na to, czym ten film może i powinien być. Wiem, że razem z Reidem wciąż zajmują się tym tematem i mam nadzieję, że gdy nadejdzie era Disneya w końcu będzie można to zrealizować.

Na tę chwilę projekt jest zawieszony i nie pojawiają się na jego temat żadne nowe informacje. Gdy cokolwiek ruszy do przodu, natychmiast Was o tym poinformujemy.

Źródło: heroichollywood.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV