PlayStation Assist – gamingowy asystent głosowy od Sony

W sieci pojawił się dokument, który może sugerować, że użytkownicy PlayStation 5 skorzystają z pomocy inteligentnego asystenta.

W sieci pojawił się dokument, który może sugerować, że użytkownicy PlayStation 5 skorzystają z pomocy inteligentnego asystenta.

Emil Borzechowski
Emil Borzechowski
Tagi:  playstation 
UWAGA! TA TREŚĆ TO PLOTKA, CZYLI MOŻE OKAZAĆ SIĘ PRAWDĄ, ALE NIE MUSI.

Dotychczasowe plotki na temat następcy PlayStation 4 skupiały się głównie na wydajności nowej konsoli. Tymczasem jedną z ciekawszych innowacji wprowadzonych w PlayStation 5 może być nie nowa architektura, która poprawi jakość grafiki, a rozwiązanie nazywane Voice Help System Using Artificial Intelligence.

Na dokument patentowy opisujący wspomnianą technologię natrafili dziennikarze serwisu TechTastic. Opisano w nim wirtualnego asystenta głosowego PlayStation Assist, który powstał wyłącznie w celu obsługi gier odpalanych na konsoli od Sony. Nie jest to jednak system podobny do rozwiązań od Google, Amazona czy Microsoftu, które mają służyć m.in. do obsługi urządzeń z branży IoT. To oprogramowanie o stricte gamingowym charakterze.

Sony wymieniło kilka sytuacji, w których pomoc takiego asystenta mogłaby okazać się przydatna. Assist mógłby na przykład przedstawiać informacje na temat aktualnych misji, lokacji, przeciwników czy przedmiotów, które zdobyliśmy. Sam system ma działać podobnie do konkurencyjnych rozwiązań z tej branży – konsola przechwyci komendę głosową, wyśle ją do serwera Sony, tam podda analizie, a następnie wyświetli odpowiedź bezpośrednio na ekranie.

Co ciekawe, PlayStation Assist ma współpracować także z urządzeniami mobilnymi, na których wyświetli dodatkowe informacje związane z odpalanymi przez nas grami. Powie, ile czasu spędziliśmy z danym tytułem, poinformuje o aktywnym zadaniach i pokaże mapę terenu, na którym aktualnie znajduje się nasza postać.

Warto jednak pamiętać, że istnienie samego patentu nie jest bezpośrednim dowodem na to, że taka technologia rzeczywiście zostanie wprowadzona do PlayStation 5. Firma przy wykorzystaniu prawa patentowego zabezpiecza jedynie swoje pomysły. Ale w dobie rosnącej popularności asystentów głosowych istnieje dość duże prawdopodobieństwo, że PlayStation Assist nie zakończy swojego żywota w fazie prototypu.

Źródło: bgr.com / Zdjęcie: Sony

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV