Gene Wolfe, wybitny pisarz fantastyki, nie żyje

Zmarł Gene Wolfe, kolejny z wielkich pisarzy fantastyki. Pozostawił po sobie wiele niezapomnianych utworów.

Zmarł Gene Wolfe, kolejny z wielkich pisarzy fantastyki. Pozostawił po sobie wiele niezapomnianych utworów.

Tymoteusz Wronka

Tymoteusz Wronka

Gene Wolfe, amerykański pisarz fantastyki, zmarł wczoraj, czyli 14 kwietnia. Autor odszedł w wieku 87 lat po długiej walce z chorobą serca.

Gene Wolfe pozostawił po sobie spuściznę w postaci ponad 30 powieści oraz licznych opowiadań. Tworzył na pograniczu różnych gatunków fantastyki, czerpiąc z nich potrzebne elementy, by tworzyć skomplikowane i rozbudowane fabuły o wielopoziomowej wymowie.  Do jego najsłynniejszych dzieł należą cykle Księga Nowego Słońca, Księga Długiego Słońca, Pokój czy Żołnierz z mgły.

Jego twórczość była doceniana przez innych pisarzy, jak choćby Michaela Swanwicka, Neila Gaimana czy Ursulę K. Le Guin. Zdobył także liczne nagrody: Nebulę, World Fantasy Award, Locusa czy BSFA Award.

Źródło: Tor.com / fot. Tor.com

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV