Przeczytaj w weekend

Glukhovsky: postapokaliptyczna „Trylogia Metro 2033” w komplecie jesienią

W związku ze zbliżającą się premierą powieści "Metro 2035" Dmitrija Glukhovsky'ego wydawnictwo Insignis przygotowało dwie reedycje całego cyklu "Metro 2033".

W związku ze zbliżającą się premierą powieści "Metro 2035" Dmitrija Glukhovsky'ego wydawnictwo Insignis przygotowało dwie reedycje całego cyklu "Metro 2033".

Jesienią bieżącego roku swoją polską premierę będzie miała jedna z najbardziej wyczekiwanych powieści fantastyczno-naukowych – Метро 2035 Dmitrija Glukhovsky’ego. Powieść ta zamyka cykl "Trylogia Metro 2033" i wraz z Метро 2033 oraz Метро 2034 tworzy kompletną fabularnie trylogię.

Polski wydawca Glukhovsky’ego, wydawnictwo Insignis, z okazji premiery "Metra 2035" wprowadzi na rynek nowe edycje wszystkich tomów trylogii w odmienionej, artystycznej szacie graficznej autorstwa Ilji Jackiewicza, znanego i utalentowanego rosyjskiego ilustratora, twórcy okładek takich książek jak Futu.re (Glukhovsky), Łzy diabła (Magdalena Kozak), Szczury Wrocławia. Chaos (Robert J. Szmidt), a także wszystkich tomów serii "Uniwersum Metro 2033", w tym Dzielnica obiecana (Paweł Majka) i niedawno wydanej Otchłań (Robert J. Szmidt).

trylogia metro 2033 Dmitry Glukhovsky trylogia okladki
Źródło: Insignis

Pomimo zupełnie nowej stylistyki okładek nowych edycji książek, wydawnictwo zachowało dokładną graficzną korespondencję z poprzednimi wydaniami książek. Polski logotyp "Metro 2033/2034/2035" zaprojektowany przez Jacka Doroszenkę, pozostał geometrycznie niezmieniony, a jedynie dostosowany przez Ilję Jackiewicza do nowych okładek; nie zmienił się też układ napisów na frontach i grzbietach książek.

To jeszcze nie wszystko. Cała trylogia Glukhovsky’ego pojawi się też w ekskluzywnym kolekcjonerskim wydaniu w twardej oprawie z zupełnie innymi, bardziej symbolicznymi okładkami, które celowo nawiązują do stylistyki radzieckiego propagandowego socrealizmu. Wydania w twardej oprawie pojawią się na rynku jednorazowo – w limitowanym nakładzie.

Zmiany objęły również wnętrza książek. Tekst wszystkich powieści został powtórnie sprawdzony i złamany w innym niż dotychczasowy układzie.

trylogia metro 2033 Dmitry Glukhovsky trylogia okładki
Źródło: Insignis

Źródło: Insignis

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV