Gra o tron - Clarke czuła presję przy rozbieranych scenach. Pomógł Momoa

Gwiazda serialu Gra o tron, Emilia Clarke, wyjawiła, że pierwotnie czuła na planie presję w trakcie kręcenia scen z nagością.

Gwiazda serialu Gra o tron, Emilia Clarke, wyjawiła, że pierwotnie czuła na planie presję w trakcie kręcenia scen z nagością.

Piotr Piskozub
Piotr Piskozub
Tagi:  Gra o tron 

Choć finałowy sezon serialu Gra o tron z całą pewnością pod względem jakościowym podzielił fanów w odbiorze, to produkcji nie można odmówić gigantycznego wpływu, jaki wciąż ma ona na całą popkulturę. Wiele aspektów sprawia, że o tej ekranowej opowieści w dalszym ciągu się dyskutuje - jednym z nich są odważne sceny z nagością, którymi niejednokrotnie raczyli nas twórcy. W trakcie podcastu Armchair Expert głos w ich sprawia zabrała teraz odtwórczyni roli Daenerys, Emilia Clarke.

Aktorka wyjawiła, że w pierwszych sezonach początkowo czuła presję w czasie kręcenia tego typu sekwencji:

Jestem już dużo bardziej zaznajomiona z tym, z czego wykonaniem czuje się komfortowo i z czym nie mam żadnego problemu. Przeprowadziłam na planie wiele walk; mówiłam wtedy: Nie, prześcieradło zostaje. Na co oni odpowiadali: Chyba nie chcesz rozczarować swoich fanów. Myślałam sobie: Pie... się! 

Clarke zdradziła, że podpisując kontrakt nie miała pojęcia, jak wielką rolę w serialu odegra nagość:

Oczywiście przyjęłam tę propozycję i wysłano mi scenariusze. Czytałam je i myślałam sobie: No tak, tu tkwi haczyk. No dobrze, w porządku. Byłam jednak zaraz po ukończeniu aktorskiej szkoły dramatycznej, więc mówiłam sobie: Potraktuj to jak pracę. Jeśli coś jest w scenariuszu, to najwidoczniej jest potrzebne - nadam temu sens, bo to moja praca. To właśnie zamierzam zrobić i wszystko będzie dobrze.

Aktorka dodała:

Nigdy wcześniej nie byłam na takim planie zdjęciowym. W ogóle byłam na nim dwa razy, a tutaj jestem kompletnie naga i nie wiem, co mam robić, i czego się ode mnie wymaga. 

Na koniec Clarke ujawniła, że w oswojeniu się z całą sytuacją najbardziej pomógł jej ekranowy mąż, Jason Momoa

Źródło: comicbook.com / zdjęcie główne: HBO

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Robin Wright

Robin Wright

ur. 1966, kończy 54 lat

Katee Sackhoff

Katee Sackhoff

ur. 1980, kończy 40 lat

Patricia Arquette

Patricia Arquette

ur. 1968, kończy 52 lat

Taylor Kitsch

Taylor Kitsch

ur. 1981, kończy 39 lat

Sung Kang

Sung Kang

ur. 1972, kończy 48 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV