Przeczytaj w weekend

Gra o tron - HBO liczy na Emmy za scenariusz. Będzie panel na Comic-Conie?

Gra o tron zakończyła emisję po 8. sezonie, jednak emocje nadal nie opadły. Zgodnie z nowymi informacjami, HBO zamierza walczyć o statuetkę Emmy - między innymi za scenariusz - oraz będzie promować serial na nadchodzącym Comic-Conie w San Diego.

Gra o tron zakończyła emisję po 8. sezonie, jednak emocje nadal nie opadły. Zgodnie z nowymi informacjami, HBO zamierza walczyć o statuetkę Emmy - między innymi za scenariusz - oraz będzie promować serial na nadchodzącym Comic-Conie w San Diego.

Michalina Reda
Michalina Reda
Tagi:  hbo polska 

Gra o tron to serial stacji HBO, który zakończył emisję po finałowym 8. sezonie. Nowa odsłona wywołała skrajne emocje i reakcje wśród widzów i krytyków - niechlubnie stała się nawet najgorzej ocenianą serią od początku trwania serialu. Fani narzekają przede wszystkim na scenariusz i poprowadzenie wątków swoich ulubionych postaci w taki a nie inny sposób.

Tymczasem HBO wydaje się być niewzruszone tą krytyką. Zgodnie z nowymi informacjami, stacja szczerze liczy na kilka statuetek Emmy - w tym także tę za najlepszy scenariusz. Jak podaje portal Comic Book, włodarze zgłosili dwa ostatnie odcinki 8. sezon serialu jako potencjalnych kandydatów do nominacji w kilku różnych kategoriach (poza scenariuszem - także do kategorii Najlepsza reżyseria; zgłoszono także główne nazwiska z obsady w kategorii Najlepszy aktor/aktorka). Dziennikarze potwierdzają, że nie zgłoszono dwóch pierwszych epizodów 8. sezonu, które zebrały najlepsze recenzje krytyków - wspomniane dwa ostatnie są natomiast oceniane najgorzej. Kandydaturę serialu rozpatrzy komisja - zgłoszenie Gry o tron przez HBO nie jest równoznaczne z otrzymaniem nominacji. Będziemy informować o rozwoju sprawy.

Wśród nowych ogłoszeń na temat Gry o tron jest również ogłoszenie dotyczące Comic-Conu w San Diego, największej imprezy popkulturowej, która odbędzie się w lipcu. Zgodnie z informacjami, mimo zakończenia serialu, HBO i tak planuje zorganizować panel w Hall H. Na konwencie mają się zjawić główni aktorzy z obsady - Emilia Clarke, Kit Harington, Lena Headey, Peter Dinklage, Sophie Turner, John Bradley, Gwendoline Christie, Liam Cunningham, Maisie Williams i Isaac Hempstead Wright - którzy wezmą udział w dyskusjach i spotkają się z fanami. Te informacje pochodzą od portalu Comic Book i nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone przez HBO - na razie podchodźmy do nich z dystansem.

Jeżeli doniesienia o Comic-Conie się sprawdzą, będzie to pierwsza promocja serialu na konwencie od 2017 roku. Impreza odbędzie się w dniach 18-21 lipca tego roku.

Źródło: comicbook.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV