Menu

Aktualności

„Gra o tron” – HBO znalazło sposób, aby zapobiec wyciekom swojego hitu i innych seriali

Po tym jak przed premierą 5. sezonu serialu "Gra o tron" do sieci wyciekły jego pierwsze 4 epizody, HBO robi wszystko, aby ta sytuacja się nie powtórzyła.

Jeszcze do niedawna HBO przedpremierowo wysyłało krytykom odcinki swoich seriali, takich jak „Gra o tron” i wielu innych, na fizycznych nośnikach DVD nie w jakości HD. Jak wiemy, przed premierą 5. sezonu hitu fantasy, ta taktyka się zemściła, a 4 odcinki wyciekły do sieci.

Od tamtej pory stacja zagięła parol na piratów i zaczęła zaciekle walczyć z nielegalnym rozpowszechnianiem swoich produkcji. Wysłano nawet pismo do jednego z nowojorskich barów, aby jego właściciele nie organizowali publicznych pokazów najnowszych odsłon serialu w niedzielne wieczory.

HBO znalazło wreszcie sposób, aby zapobiec kolejnym wyciekom poprzez stworzenie specjalnej platformy streamingowej dla krytyków, gdzie będą oni mogli oglądać odcinki z wyprzedzeniem. Cały proces będzie odbywał się w sieci i ma wiązać się z odpowiednimi zabezpieczeniami.

Czytaj także: „Mr. Robot” przed premierą telewizyjną zadebiutuje w sieci

Mimo wszystko, trzeba przypomnieć, że choć przed premierą 5. serii pierwsze 4 odsłony zostały nielegalnie pobrane ponad milion razy, nie przełożyło się to na spadek oglądalności podczas oryginalnych emisji. Ta w dodatku wzrosła w porównaniu z poprzednim sezonem.

Serial „Gra o tron” emitowany jest w Polsce na HBO w tym samym czasie co w USA (u nas 3:00 rano w poniedziałek) oraz standardowo, następnego dnia o 22:00.

Źródło: cinemablend.com / zdjęcie: materiały prasowe
Przejdź do komentarzy (0)
Komentarze