„Gra o tron” – HBO znalazło sposób, aby zapobiec wyciekom swojego hitu i innych seriali

Po tym jak przed premierą 5. sezonu serialu "Gra o tron" do sieci wyciekły jego pierwsze 4 epizody, HBO robi wszystko, aby ta sytuacja się nie powtórzyła.

Jeszcze do niedawna HBO przedpremierowo wysyłało krytykom odcinki swoich seriali, takich jak „Gra o tron” i wielu innych, na fizycznych nośnikach DVD nie w jakości HD. Jak wiemy, przed premierą 5. sezonu hitu fantasy, ta taktyka się zemściła, a 4 odcinki wyciekły do sieci.

Od tamtej pory stacja zagięła parol na piratów i zaczęła zaciekle walczyć z nielegalnym rozpowszechnianiem swoich produkcji. Wysłano nawet pismo do jednego z nowojorskich barów, aby jego właściciele nie organizowali publicznych pokazów najnowszych odsłon serialu w niedzielne wieczory.

HBO znalazło wreszcie sposób, aby zapobiec kolejnym wyciekom poprzez stworzenie specjalnej platformy streamingowej dla krytyków, gdzie będą oni mogli oglądać odcinki z wyprzedzeniem. Cały proces będzie odbywał się w sieci i ma wiązać się z odpowiednimi zabezpieczeniami.

Czytaj także: „Mr. Robot” przed premierą telewizyjną zadebiutuje w sieci

Mimo wszystko, trzeba przypomnieć, że choć przed premierą 5. serii pierwsze 4 odsłony zostały nielegalnie pobrane ponad milion razy, nie przełożyło się to na spadek oglądalności podczas oryginalnych emisji. Ta w dodatku wzrosła w porównaniu z poprzednim sezonem.

Serial „Gra o tron” emitowany jest w Polsce na HBO w tym samym czasie co w USA (u nas 3:00 rano w poniedziałek) oraz standardowo, następnego dnia o 22:00.

Źródło: cinemablend.com / zdjęcie: materiały prasowe

Najlepsze z 24h

Michalina Reda
0 -

Filmy tak straszne, że nie da…

Netflix opublikował w sieci listę 10 przerażających horrorów, które według użytkowników platformy są wyjątkowo straszne.…

Michalina Reda
0 -

Oficjalnie: Peter Dinklage w filmie Avengers:…

Potwierdziły się nieoficjalne informacje z początku roku - w filmie Avengers: Wojna bez granic rzeczywiście…

Dawid Muszyński
0 -

Kruk. Szepty słychać po zmroku: odcinek…

Serial Kruk. Szepty słychać po zmroku pokazuje jak dużą rolę w serialu odgrywa nie tylko…

Ocena recenzenta:
8
Michał Kujawiński
0 -

Kto dostanie najwięcej czasu ekranowego w…

Kampania promocyjna filmu Avengers: Wojna bez granic trwa w najlepsze. Dużo pracy mają też reżyserzy…

Michalina Reda
0 -

Cameo Angeliny Jolie w filmie Tomb…

Producent Tomb Raider zdradza, dlaczego nie zdecydowano się na zamieszczenie w filmie cameo Angeliny Jolie,…

Michał Kujawiński
spoilery
0 -

Fani dostrzegli potencjalny spoiler w zwiastunie…

W najnowszym zwiastunie filmu Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda, fani Harry'ego Pottera odnaleźli możliwy spoiler.

Co o tym sądzisz?