Gry nie znikną z Google Stadia nawet jeśli deweloper wycofa się z platformy

Google będzie dbało o posprzedażową obsługę klienta Stadii i nie wycofa gier ze swojego portfolio nawet wtedy, kiedy ich twórcy zrezygnują z uczestniczenia w platformie.

Google będzie dbało o posprzedażową obsługę klienta Stadii i nie wycofa gier ze swojego portfolio nawet wtedy, kiedy ich twórcy zrezygnują z uczestniczenia w platformie.

Emil Borzechowski
Emil Borzechowski
Tagi:  google 

Zapowiadając Stadię pracownicy Google obiecywali, że oddadzą w nasze ręce nową, innowacyjną platformę gamingową, która nie wymaga posiadania ultrawydajnego komputera, do odpalenia najnowszych i najwydajniejszych produkcji. Osoby sceptyczne wobec pomysłu grania w chmurze krytykują taki proces dystrybucji treści, zarzucając mu, że nie oddaje w ręce graczy pełnej władzy nad biblioteką posiadanych gier. Część krytyków obawia się, że z czasem mogą stracić dostęp do tytułów, dla których zainwestowali w Stadię. Google rozwiewa te wątpliwości.

W sekcji FAQ na stronie Stadii poruszono tematykę znikających gier z portfolio usługodawcy. Jak się okazuje, nawet jeśli jakiś wydawca wycofa się z platformy, jego produkcje będą dostępne w naszej bibliotece.

Jeśli kupisz jakąś grę, zyskasz prawo do grania w nią. Zakładamy taką możliwość, że w przyszłości część gier stanie się niedostępna dla nowych kupujących, ale gracze posiadający te tytuły w swojej bibliotece, nadal będą mogli w nie grać. Jeśli tylko nie pojawią się jakieś niespodziewane okoliczności, Stadia będzie dążyć do utrzymania kupionych tytułów w stanie gotowości do odpalenia.

Powyższe zapewnienie z pewnością uspokoją wielu sceptyków, którzy krytykują dystrybucję gier w chmurze. Mamy nadzieję, że gracze nie będą musieli sprawdzać na własnej skórze, jak powyższa polityka firmy sprawdza się w starciu z rzeczywistością. Oraz że Stadia szybko zostanie udostępniona graczom z Polski, którzy w dniu premiery serwisu nie będą mogli z niego korzystać.

Źródło: Ubergizmo / Zdjęcie: Google

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV