Przeczytaj w weekend
 

Advertisement  

 

Advertisement  

Gwiezdne Wojny 9: Palpatine zawsze był częścią większego planu na historię?

Gwiezdne Wojny 9, czyli The Rise of Skywalker to koniec Gwiezdnej Sagi. Pierwszy zwiastun zapowiedział powrót imperatora Palpatine'a.

Gwiezdne Wojny 9, czyli The Rise of Skywalker to koniec Gwiezdnej Sagi. Pierwszy zwiastun zapowiedział powrót imperatora Palpatine'a.

Gwiezdne Wojny 9, czyli Star Wars: Episode IX jest promowany podczas Star Wars Celebration, czyli najważniejszej imprezy dla fanów Gwiezdnych Wojen. Pierwszy zwiastun zapowiedział powrót Imperatora Palpatine'a, który jest ogniwem łączącym trzy trylogie Gwiezdnej Sagi.

Kathleen Kennedy, szefowa Lucasflmu, podczas rozmowy z Yahoo Entertainment zdradziła, że powrót Palpatine'a od początku był planem na IX część Gwiezdnej Sagi. Wbrew temu, co niektórzy sądzą Lucasfilm miał rozpisany ogólny plan na całą trylogię.

- To było w planach od bardzo dawna. Nie określiliśmy, jak dokładnie możemy to zrobić, ale zawsze miał on pojawić się w części IX.

Prawdy słowom Kennedy nadaje fakt, że koncepty na zatopioną Gwiazdę Śmierci z salą tronową Imperatora powstały jeszcze w trakcie prac nad Star Wars. Przebudzenie mocy.

J.J. Abrams w wywiadach podkreśla, że jest zszokowany, jak dobrze udało im się zachować ten powrót w tajemnicy aż do premiery zwiastuna. Chwali aktora grającego imperatora, Ian McDiarmid, mówiąc, że praca z nim to jedno z najwspanialszych doświadczeń w jego życiu. Komplementuje jego niezwykłe aktorskie umiejętności. Nie jest to też nic dziwnego, bo akurat praca McDiarmida była jedną z uniwersalnie chwalonych elementów trylogii prequeli.

Kennedy zdaje sobie sprawę, że film ma bardzo prowokacyjny i niejednoznaczny tytuł.

- The Rise of Skywalker nie daje żadnych odpowiedzi. Jest prowokacyjny i raczej zmusza do zadawania pytań. Jego znaczenie może być interpretowane na wiele sposobów i to było dla nas ważne. Nie chcieliśmy tytułu, który miał widzom opowiadać całą historię. Jednocześnie tytuł musi być emocjonalny i to było prawdziwym wyzwaniem. Myślę, że słowo Skywalker oddaje wszystko, co powstało przez te 40 lat.

Gwiezdne Wojny: The Rise of Skywalker - premiera w Polsce odbędzie się 19 grudnia.

Źródło: Yahoo / zdjęcie główne: materiały prasowe

 

 

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

 

Advertisement
 

Advertisement

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

James McAvoy

James McAvoy

ur. 1979, kończy 40 lat

Tomasz Kot

Tomasz Kot

ur. 1977, kończy 42 lat

Gugu Mbatha-Raw

Gugu Mbatha-Raw

ur. 1983, kończy 36 lat

Toby Stephens

Toby Stephens

ur. 1969, kończy 50 lat

Robbie Amell

Robbie Amell

ur. 1988, kończy 31 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV