House of Dragons - czy Melisandre powróci w prequelu Gry o tron? Aktorka odpowiada

Carice Van Houten wypowiedziała się na temat potencjalnego powrotu swojej postaci z Gry o tron w serialu House of Dragons.

Carice Van Houten wypowiedziała się na temat potencjalnego powrotu swojej postaci z Gry o tron w serialu House of Dragons.

Norbert Zaskórski
Norbert Zaskórski

Od jakiegoś czasu wiadomo, że HBO przygotowuje serial pod tytułem House of Dragons, będący prequelem Gry o tron. Jedyną postacią z produkcji-matki, która mogłaby pojawić się w prequelu jest Melisandre, kilkusetletnia czarodziejka, którą spokojnie moglibyśmy zobaczyć w historii dziejącej się 300 lat przed wydarzeniami z Gry o tron. W jednym z wywiadów Carice van Houten, która w projekcie wcielała się w tę postać wypowiedziała się na temat swojego powrotu. Aktorka stwierdziła, że mogłaby wystąpić w produkcji, gdyby Melisandre została w niej pokazana z innej strony niż dotychczas. W przeciwnym razie wątek czarodziejki powinien pozostać nietknięty, ponieważ został on zakończony w bardzo dobry sposób.

W serialu tak naprawdę praktycznie nie było mowy o losach Melisandre sprzed wydarzeń w serialu. W książkach George'a R.R. Martina jest wspomniane, że była ona niewolnicą, która została sprzedana do świątyni i szkolona na kapłankę.

Źródło: EW.com/zdjęcie główne: HBO

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV