Repertuar kin Nowość Program TV
 

Advertisement " "

 

Advertisement

 

Jak wytresować smoka 3 zakończy filmową serię. Twórca zapowiada finał

W przyszłym roku zadebiutuje film Jak wytresować smoka 3. Twórcy już teraz zapowiadają, że będzie to słodko-gorzki koniec całej serii.

Jak wytresować smoka to znany film animowany studia DreamWorks, który zadebiutował w 2010 roku i doczekał się późniejszej kontynuacji. Obydwa filmy są bardzo dobrze oceniane i doczekały się wielu nominacji do nagród filmowych – w tym do Oscara i Złotych Globów. W przyszłym roku na ekrany kin wejdzie trzecia część serii, która – zgodnie z nowymi zapowiedziami twórców – będzie finałową.

Za sterami nowej produkcji ponownie stoi Dean DeBlois, który stworzył też dwa poprzednie filmy. W nowym wywiadzie dla Entertainment Weekly, DeBlois zapowiada, że już teraz powinniśmy zacząć przygotowywać się na pożegnanie z postaciami. Pożegnanie, które jego zdaniem musi być emocjonalne i słodko-gorzkie. Opowiadając o finale, reżyser powołuje się na konkretną myśl autorki książkowego pierwowzoru, Cressidy Cowell, która podzieliła się poruszającym cytatem:

Zrozumiecie, co Czkawka miał na myśli, gdy mówił: „Gdy byłem chłopcem, po tej ziemi chodziły smoki”. I z końcem nadchodzącego filmu poznacie odpowiedź na pytanie, co się z nimi stało.

Jak wytresować smoka 3 – zwiastun

Entertainment Weekly dysponuje kilkoma ciekawymi informacjami na temat nadchodzącego filmu Jak wytresować smoka 3. Oto najważniejsze ciekawostki:

  • w filmie w istotnych wątkach powróci Stoik Ważki – możemy spodziewać się większej liczby retrospekcji i futurospekcji niż w poprzednich częściach. Będzie pokazywał drogę swojemu synowi, by ten mógł być jak najlepszym władcą Berk.
  • w jednej ze scen będziemy mogli zobaczyć Czkawkę jako niemowlę, gdy pierwszy raz opowiadano mu opowieści o sekretnej krainie smoków ukrytej za wodospadem na końcu świata.
  • Czkawka prowadzi Berk w dość kontrowersyjny sposób – pod jego okiem, wioska nabierze metropolitarnego charakteru i będzie w niej żyć coraz więcej smoków i ludzi. To z kolei nie spodoba się nieprzyjaznym osobom z zewnątrz.
  • nowym złoczyńcą będzie Grimmel. Ma być to uosobienie nietolerancji i to właśnie on odpowie na pytanie, dlaczego Szczerbatek jest ostatnim smokiem swojego gatunku.
  • reżyser podkreśla, że Czkawka wykształcił w sobie umiejętności lidera dzięki Szczerbatkowi. Kluczowym pytaniem egzystencjalnym, jakie podejmie film, będzie zatem: „Jeśli nie ma Szczerbatka, kim jest Czkawka?”.
  • Szczerbatek i Czkawka rzeczywiście staną się rozłączni, ponieważ smok pozna nową towarzyszkę. Szczerbatek zacznie bardziej ufać swoim instynktom, a Czkawka spróbuje wyobrazić sobie swoje życie bez kompana.

-
-

Nowe szczegóły na temat produkcji i fabuły mogą jeszcze zostać ujawnione podczas trwającego Festiwalu Filmowego w Toronto, na którym będzie obecna ekipa twórców i producentów oraz specjalistów od efektów specjalnych. Istnieje możliwość, że wówczas więcej materiałów promocyjnych trafi do sieci.

Premiera 1 marca 2019 roku.

Źródło: ew.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

 

 

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – grafiki superbohaterów…

Do sieci trafiły nowe grafiki postaci z filmu Avengers: Koniec gry. Zobaczymy je na materiałach…

Adam Siennica
Plotka
-

Gotham – tak będzie wyglądać Joker?…

Gotham nie tylko pokaże Batmana w ostatnich odcinkach serialu, ale także w pełni ukształtowanego Jokera.…

Adam Siennica
-

Bumblebee to reboot? Hasbro potwierdza

Bumblebee miał bardzo luźny związek z filmami serii Transformers. Pomimo tego producenci zapewniają, że to…

Adam Siennica
-

Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw…

Dwayne Johnson opublikował zdjęcia z ostatniego dnia na planie filmu Szybcy i wściekli: Hobbs i…

Adam Siennica
-

Code 8 – fragment filmu sci-fi…

Code 8 to pełnometrażowy film science fiction oparty na krótkometrażówce pod tym samym tytułem. Do…

Adam Siennica
-

Shallow po polsku. Zobacz covery piosenki…

Shallow po polsku - naprawdę stworzono covery z tekstem przetłumaczonym na język polski. Czy brzmią…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]