Repertuar kin Nowość Program TV

Jak wytresować smoka 3 zakończy filmową serię. Twórca zapowiada finał

W przyszłym roku zadebiutuje film Jak wytresować smoka 3. Twórcy już teraz zapowiadają, że będzie to słodko-gorzki koniec całej serii.

Jak wytresować smoka to znany film animowany studia DreamWorks, który zadebiutował w 2010 roku i doczekał się późniejszej kontynuacji. Obydwa filmy są bardzo dobrze oceniane i doczekały się wielu nominacji do nagród filmowych – w tym do Oscara i Złotych Globów. W przyszłym roku na ekrany kin wejdzie trzecia część serii, która – zgodnie z nowymi zapowiedziami twórców – będzie finałową.

Za sterami nowej produkcji ponownie stoi Dean DeBlois, który stworzył też dwa poprzednie filmy. W nowym wywiadzie dla Entertainment Weekly, DeBlois zapowiada, że już teraz powinniśmy zacząć przygotowywać się na pożegnanie z postaciami. Pożegnanie, które jego zdaniem musi być emocjonalne i słodko-gorzkie. Opowiadając o finale, reżyser powołuje się na konkretną myśl autorki książkowego pierwowzoru, Cressidy Cowell, która podzieliła się poruszającym cytatem:

Zrozumiecie, co Czkawka miał na myśli, gdy mówił: „Gdy byłem chłopcem, po tej ziemi chodziły smoki”. I z końcem nadchodzącego filmu poznacie odpowiedź na pytanie, co się z nimi stało.

Jak wytresować smoka 3 – zwiastun

Entertainment Weekly dysponuje kilkoma ciekawymi informacjami na temat nadchodzącego filmu Jak wytresować smoka 3. Oto najważniejsze ciekawostki:

  • w filmie w istotnych wątkach powróci Stoik Ważki – możemy spodziewać się większej liczby retrospekcji i futurospekcji niż w poprzednich częściach. Będzie pokazywał drogę swojemu synowi, by ten mógł być jak najlepszym władcą Berk.
  • w jednej ze scen będziemy mogli zobaczyć Czkawkę jako niemowlę, gdy pierwszy raz opowiadano mu opowieści o sekretnej krainie smoków ukrytej za wodospadem na końcu świata.
  • Czkawka prowadzi Berk w dość kontrowersyjny sposób – pod jego okiem, wioska nabierze metropolitarnego charakteru i będzie w niej żyć coraz więcej smoków i ludzi. To z kolei nie spodoba się nieprzyjaznym osobom z zewnątrz.
  • nowym złoczyńcą będzie Grimmel. Ma być to uosobienie nietolerancji i to właśnie on odpowie na pytanie, dlaczego Szczerbatek jest ostatnim smokiem swojego gatunku.
  • reżyser podkreśla, że Czkawka wykształcił w sobie umiejętności lidera dzięki Szczerbatkowi. Kluczowym pytaniem egzystencjalnym, jakie podejmie film, będzie zatem: „Jeśli nie ma Szczerbatka, kim jest Czkawka?”.
  • Szczerbatek i Czkawka rzeczywiście staną się rozłączni, ponieważ smok pozna nową towarzyszkę. Szczerbatek zacznie bardziej ufać swoim instynktom, a Czkawka spróbuje wyobrazić sobie swoje życie bez kompana.

-
-

Nowe szczegóły na temat produkcji i fabuły mogą jeszcze zostać ujawnione podczas trwającego Festiwalu Filmowego w Toronto, na którym będzie obecna ekipa twórców i producentów oraz specjalistów od efektów specjalnych. Istnieje możliwość, że wówczas więcej materiałów promocyjnych trafi do sieci.

Premiera 1 marca 2019 roku.

Źródło: ew.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Marvel porządkuje linię czasową. Poznaj oficjalną…

Marvel w końcu zaprezentował oficjalną chronologię filmów wchodzących w skład MCU.

Piotr Piskozub
-

The Eternals – oto postacie, które…

Ogłoszenia castingowe do filmu The Eternals wyjawiają, których bohaterów zobaczymy w tej odsłonie MCU.

Piotr Piskozub
spoilery
-

Nowi złoczyńcy w Avengers 4? Książka…

Książka Thanos: Titan Consumed sugeruje, kto może być kolejnym złoczyńcą w filmie Avengers 4.

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead trochę zwalnia tempa, siejąc ziarna, które mają duży fabularny potencjał. 7. odcinek…

Ocena recenzenta:
6
Michał Czubak
-

Biedronka startuje z promocją na gry.…

Biedronka szykuje ofensywę dla graczy. W ofercie m.in. South Park: Fractured But Whole, Doom czy…

Adam Siennica
-

Zwiastun Once Upon a Deadpool. Święta,…

Once Upon a Deadpool to nowa wersja Deadpoola 2 przemontowana na potrzeby niższej kategorii wiekowej.…

Co o tym sądzisz?