Jennifer Lopez: Trudno zrobić film, jeśli nie jest oparty na komiksach Marvela

Jennifer Lopez podzieliła się uwagą na temat robienia filmów - jej zdaniem na tym polu bywa trudno, jeśli nie są one oparte na komiksach Marvela.

Jennifer Lopez podzieliła się uwagą na temat robienia filmów - jej zdaniem na tym polu bywa trudno, jeśli nie są one oparte na komiksach Marvela.

Piotr Piskozub
Piotr Piskozub
Tagi:  marvel 

Chyba nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać, że przyszło nam żyć w czasach popkulturowego dyktatu superbohaterów - MCU stało się najbardziej dochodową franczyzą wszech czasów, generując na całym świecie wpływy przekraczające już 23 mld dolarów. Znani aktorzy zabiegają z kolei o swój angaż w produkcjach o herosach; wygląda na to, że sceptycznie do całej sprawy podchodzi Jennifer Lopez. Aktorka i piosenkarka gości obecnie na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto, gdzie promuje swoją najnowszą produkcję, Ślicznotki. Podzieliła się ona głośno już komentowaną uwagą o kręceniu filmów w dzisiejszych czasach:

Po pierwsze, naprawdę trudno zrobić film, koniec, kropka. To musi być coś opartego na komiksach Marvela albo jakaś inna szalona franczyza. Mniejsze filmy o ludzkości, o ludziach, życiu i zmaganiu się z czymś - nie dostaniesz ich dużo, chyba że zrobisz to za darmo, a budżet nie istnieje. 

Lopez odbiła się od pierwszego pytania o to, czy w 2019 roku w dalszym ciągu trudno jest zrobić film z kobiecymi bohaterkami w roli głównej. Mówiła ona:

Nie moglibyśmy robić filmów w ten sposób. Na początku chodzi o konkretną produkcję samą w sobie, potem dochodzi kwestia żeńskich postaci na pierwszym planie, to zupełnie inna bitwa. Nowy czynnik - trudno jest je później zrobić.

Obraz Ślicznotki zebrał już w tej chwili 94% pozytywnych recenzji na portalu Rotten Tomatoes - jak do tej pory uwzględniono 17 tekstów. 

Źródło: Variety / zdjęcie główne: YouTube

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV