Kablówka wkracza w erę wysokich rozdzielczości. Vectra wprowadza dekoder 4K

Rozdzielczość 4K w końcu przestała być domeną usług VoD. Kolejny dostawca telewizji linearnej wprowadza do swojej oferty dekoder 4K.

Rozdzielczość 4K w końcu przestała być domeną usług VoD. Kolejny dostawca telewizji linearnej wprowadza do swojej oferty dekoder 4K.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Tagi:  4k 

Mimo iż telewizory 4K dostępne są na rynku od kilku lat, do niedawna polscy dostawcy kablówki nie wykorzystywali potencjału tych urządzeń. Na szczęście powoli sytuacja ulega zmianie. Vectra zapowiedziała wprowadzenie do sprzedaży dekodera 4K. Na starcie użytkownicy otrzymają dostęp do trzech kanałów UHD: Eleven Sport 1 4K, Ultra TV 4K oraz FunBox UHD. Pierwszy będzie dostępny dla posiadaczy pakietu Eleven, a dwa ostatnie udostępniono w pakiecie Platynowym.

W ramówce Eleven Sports 1 4K widzowie będą mogli oglądać mecze m.in.  Bundesligi, Serie A TIM,  LaLigi Santander czy rozgrywki FA Cup. Na kanale Ultra TV 4K nadawca będzie emitował polskojęzyczne materiały, które pozwolą w pełni poczuć potencjał wysokiej rozdzielczości, z kolei na FunBox UHD znajdziemy m.in. filmy przyrodnicze, seriale dokumentalne, spektakle, koncerty czy relacje z imprez sportowych.

Oprócz tego posiadacze nowych dekoderów otrzymają dostęp do treści UHD za pośrednictwem usługi Vectra VOD. Sprzedaż urządzeń rusza 27 lutego, klienci zapłacą za nie 79,99 zł miesięcznie przy umowie na 24 miesiące i z pakietami Platynowym oraz Eleven.

Vectra nie jest pierwszym operatorem kablowym, który udostępnia transmisje 4K polskim użytkownikom. Podobne oferty wprowadziły firmy Inea, Orange Polska czy nc+. Wszystko wskazuje na to, że polska kablówka powoli wkracza w erę telewizji wysokich rozdzielczości.

Źródło: Wirtualne media / Zdjęcie: Materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV