Repertuar kin Nowość Program TV

Krytyka filmu Piotruś Królik. Sony Pictures przeprasza za kontrowersyjną scenę

Film familijny Piotruś Królik dopiero co zadebiutował w Stanach Zjednoczonych, a już zdążył wzbudzić kontrowersje. Chodzi o jedną konkretną scenę.

Film Piotruś Królik to familijna adaptacja serii literackiej dla dzieci autorstwa Beatrix Potter. Fabuła skupia się na futrzaku-rozrabiace, który wziął sobie za cel ogródek pana McGregora. Walka królika z właścicielem toczy się już wiele lat, jednak tym razem stawka jest jeszcze większa – obydwaj starają się o serce sąsiadki, która jest miłośniczką zwierząt.

Produkcja weszła na ekrany amerykańskich kin 9 lutego i od razu wywołała skrajne reakcje fanów. Jak się okazuje, główny bohater, pan McGregor, jest silnie uczulony na jeżyny, a króliki, gdy tylko się o tym dowiadują, zaczynają celowo rzucać w niego owocami. Połknąwszy jedną z jeżyn, pan McGregor jest zmuszony użyć leku na rozkurcz oskrzeli, by uratować życie.

-
-

Ta konkretna scena wywołała oburzenie w środowisku rodziców dzieci z alergiami, którzy natychmiast podjęli dyskusję w sieci. Na Twitterze zamieszczano hashtagi #boycottpeterrabbit, zapoczątkowane przez grupę charytatywną Kids with Food Allergies. Jak tłumaczą jej członkowie, nabijanie się z tego schorzenia jest szkodliwe dla ich społeczności i jednocześnie zachęca innych, by nie brali reakcji alergicznych na poważnie. Głos w tej sprawie zabrał również Kenneth Mendez, dyrektor organizacji Asthma and Allergy Foundation of America, który wystosował list otwarty do wytwórni Sony Pictures. Prosi w nim o dosadne wyjaśnienie ekipie i twórcom filmu na czym polega zagrożenie związane z alergiami, a także nalega, by studio raz jeszcze przeanalizowało wartości, jakie kieruje do najmłodszej publiczności.

Sony odniosło się już do zarzutów, wystosowując krótkie:

Szczerze żałujemy, że nie byliśmy bardziej świadomi i wrażliwi na ten problem. Naprawdę przepraszamy.

Film ukaże się w polskich kinach 13 kwietnia.

 

Źródło: thehollywoodreporter.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Najlepsze z 24h

Paweł Krzystyniak
-

Zwiastuny do obejrzenia w ten weekend…

Przegapiliście nowe zwiastuny w tym tygodniu? Nic straconego. Specjalnie dla was zbieramy w jednym miejscu…

Michalina Reda
-

Złote Maliny 2019 – nagrody rozdane.…

Złote Maliny to antynagrody przyznawane najgorszym filmom roku. Właśnie poznaliśmy tegorocznych nagrodzonych - oto lista.

Michalina Reda
spoilery
-

Gwiezdne Wojny: część IX – zaskakująca…

Gwiezdne Wojny: część IX to film, który zadebiutuje jeszcze w tym roku. Do sieci trafiła…

Michalina Reda
-

Jackman ma rekord Guinnessa. Jest cięty…

Hugh Jackman trafił na listę rekordów Guinnessa, o czym informowaliśmy jakiś czas temu. Teraz na…

Michał Kujawiński
-

Powstaje film o Zenonie Martyniuku. Poznaliśmy…

Rozpoczęły się zdjęcia do biograficznego filmu o muzyku disco polo, Zenonie Martyniuku. Wiemy, kogo zobaczymy…

Michał Kujawiński
Plotka
-

Wiedźmin – Geralt zmierzy się z…

Wciąż czekamy na pierwsze oficjalne materiały z serialu Wiedźmin od Netflixa. Dostaliśmy jednak nowe informacje…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.