Przeczytaj w weekend

Książka o zabójstwie Sharon Tate niedługo w księgarniach

Już wkrótce w naszych księgarniach pojawi się książka przybliżająca życie i tajemniczą śmierć aktorki Sharon Tate.

Już wkrótce w naszych księgarniach pojawi się książka przybliżająca życie i tajemniczą śmierć aktorki Sharon Tate.

Tymoteusz Wronka
Tymoteusz Wronka
Tagi:  Znak 

W tym roku mija 50 lat od zabójstwa Sharon Tate, amerykańskiej modelki i obiecującej aktorki, żony Romana Polańskiego. Z powodu tej rocznicy znowu zaczęło być głośniej o niej i jej śmierci. Postać aktorki pojawia się m.in. w najnowszym filmie Quentina Tarantino pt. Pewnego razu... w Hollywood.

Dla tych, którzy chcą lepiej poznać samą postać Sharon Tate, wydawnictwo Znak przygotowało biograficzną książkę o aktorce koncentrującą się przede wszystkim na okolicznościach jej śmierci. Autorkami książki są Alisa Statman i Brie Tate, a książka trafi do polskich księgarń już 14 sierpnia. 

Tak prezentuje się okładka i opis książki o Sharon Tate:

Sharon Tate - okładkaŹródło: Znak

Sharon Tate miała wszystko – Romana Polańskiego u swego boku, nominację do Złotego Globu i stała u progu światowej kariery. Skończyła 26 lat i była w 9. miesiącu ciąży.
Dzień 9 sierpnia 1969 roku wstrząsnął całym świa tem. Do domu Sharon Tate wtargnęła sekta Mansona i dokonała bestialskiego zabójstwa. Do dziś sprawa ta budzi wielkie kontrowersje i pozostawia więcej pytań niż odpowiedzi. Jak wyglądałoby życie młodej aktorki, gdyby tego dnia nie została zamordowana?
Alisa Statman sięga do rodzinnego archiwum, by prześledzić każdy aspekt tej makabrycznej historii. Razem z siostrzenicą Sharon – Brie – przedstawia tragiczną walkę rodziny o skazanie jednego z najokrutniejszych zabójców wszech czasów.
Czy po 50 latach można dotrzeć do prawdy? Co sądzi o książce Roman Polański? Dlaczego siostra zamordowanej aktorki nie zgadza się z tą wersją wydarzeń?

Źródło: Znak / fot. Znak

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV