Przeczytaj w weekend

Lily James z główną rolą w adaptacji książki Mary Ann Shaffer i Annie Barrows

Studiocanal planuje przenieść na duży ekran książkę Stowarzyszenie Miłośników Literatury i Placka z Kartoflanych Obierek. Film ma już swoją gwiazdę.

Studiocanal planuje przenieść na duży ekran książkę Stowarzyszenie Miłośników Literatury i Placka z Kartoflanych Obierek. Film ma już swoją gwiazdę.

Książka Stowarzyszenie Miłośników Literatury i Placka z Kartoflanych Obierek autorstwa Mary Ann Shaffer i Annie Barrows została w Polsce wydana przez wydawnictwo Świat Książki. Oto jej opis:

Jest rok 1946. Juliet, młoda pisarka, objeżdża zniszczoną Anglię, promując swą książkę i szukając tematu do następnej. Przypadkiem dowiaduje się o małej wyspie Guernsey, na której istnieje dziwne Stowarzyszenie Miłośników Literatury i Placka z Kartoflanych Obierek. Powołali je podczas wojny rolnicy i gospodynie, by uratować kilka osób przed aresztowaniem. Ale jak się ma literatura do placka z obierek? Zaciekawiona Juliet odwiedza Guernsey. Urzeczona przyrodą, ciszą a przede wszystkim serdecznością ludzi, postanawia osiąść na wyspie. Znajduje tu nie tylko kopalnię tematów, ale także miłość. za: wydawnictwoswiatksiazki.pl

Czytaj także: Król Artur zadebiutuje później. Zmiany dat premier filmów Warner Bros.

Lily James (Cinderella) zagra główną rolę. Dan Roos (Marley & Me) i Tom Bezucha (The Family Stone) napisali scenariusz, a za kamerą stanie Mike Newell (Donnie Brasco, Harry Potter and the Goblet of Fire).

Zdjęcia do produkcji rozpoczną się na początku 2018 roku.

Źródło: comingsoon.net / fot. Disney

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV