Repertuar kin Nowość Program TV

 

Advertisement " "  

Advertisement
 

Migracja systemu komentarzy – koniec Disqus. Co to dla Was oznacza? [FAQ]

Serwis naEKRANIE.pl w najbliższym czasie dokona migracji systemu komentarzy, odchodząc tym samym od Disqusa. Chcemy w związku z tym odpowiedzieć na nurtujące Was pytania.

Każda zmiana rodzi obawy o to, co przed nami. Jaki świat zobaczymy po pstryknięciu palcami przez Thanosa, co stanie się wówczas, gdy Pablo Escobar zniknie z Narcos, albo, dajmy na to, co w ogóle oznacza ten komunikat, który od dziś pokazuje się Waszym oczom:

Komunikat
fot. naEKRANIE.pl

Po pierwsze, chcemy Was uspokoić. Nie czeka Was żadna rewolucja; mówimy tu raczej o ewolucji, która przysłuży się funkcjonowaniu strony, tak, by ta mogła działać płynniej i sprawniej. Zacznijmy od początku: Disqus to system komentarzy, z którego aktualnie korzystacie. To dzięki niemu możecie zamieszczać wpisy w naszym serwisie, dyskutować pomiędzy sobą, ponarzekać na życie, galerie i całą resztę, no albo nawet znaleźć tę swoją drugą połówkę, jeśli odpowiednio do niej zagadacie. Jest pięknie, jest przyjemnie, ale Disqus to system niedoskonały:

 • nie ma on choćby funkcji powiadomień, którą moglibyśmy w pełni zintegrować z naszym nowym systemem powiadomień;
 • spowalnia działanie strony;
 • rodzi wiele pytań na polu ochrony danych osobowych

Czas więc Disqusa ostatecznie pożegnać i, jakby ujął to klasyk, „uciec do przodu”. Nowy system zapewne zrodzi wiele Waszych pytań; w tym miejscu chcemy odpowiedzieć na te najważniejsze. Najpierw jednak chcemy w tym miejscu przytoczyć wpis Hrathena, któremu w formie zadanych pytań udało się dokładnie przewidzieć, jakie zmiany na Was czekają:

– zakładając kiedyś konto na stronie, założyło mi się automatycznie konto disqus powiązane z kontem na stronie (dziwna nazwa konta disqus @naekranie-cośtamcośtam)
– nie chcąc używać tego dziwnego konta, nie logowałem się na konto na stronie, tylko zalogowałem się w komentarzach na swoje wcześniejsze konto disqus (konto disqus o nazwie @mojanazwa)
– teraz klikając zgodę na powiązanie kont – wyrażam zgodę na migrację komentarzy z konta disqus @naekranie-cośtamcośtam
– aby przenieść komentarze z używanego konta disqus (@mojanazwa) muszę przejść na stronę disqus-migracja i kliknąć zgodę
-docelowo komentarze z obu kont disusa zostaną przeniesione na konto strony

 • Czy moje komentarze z Disqus zostaną zachowane?

Tak, wszystkie komentarze napisane do tej pory w systemie Disqus zostaną przeniesione, o ile użyjecie funkcji powiązania Waszego konta w naEKRANIE.pl z kontem w Disqus. Służy do tego formularz, który znajdziecie w każdej treści w naEKRANIE.pl bezpośrednio nad sekcją komentarzy.

 • Czy na nowej stronie będę mógł korzystać z dwóch kont jednocześnie, podpiętych pod jeden mail?

Nie, będzie istnieć tylko jedno konto – dostępne w serwisie naEKRANIE.pl, które będzie zawierać zagregowaną listę komentarzy z powiązanych kont.

 • Czy znikną nasze nicki i historie rozmów?

Przenosimy wyłącznie system komentarzy. Komentarze zostaną przypisane pod konto założone w serwisie naEKRANIE.pl, do którego konta Disqus zostały powiązane. Nazwą wyświetlaną przy komentarzu będzie ta, która jest ustawiona w koncie naEKRANIE.pl.

 • Czy na nowej stronie trzeba będzie zakładać nowe konto?

Nie, wszystkie konta ze strony naEKRANIE.pl zostaną przeniesione.

 • Czy do komentowania trzeba posiadać konto naEKRANIE.pl, czy wystarczy konto Disqus?

Do komentowania niezbędne jest posiadanie konta naEKRANIE.pl.

 • Czy będzie opcja przełączania się pomiędzy profilami, jak na Instagramie lub Facebooku?

Nie.

 • Czy jeśli ktoś posiada konto Disqus, z którego komentuje, i konto naEKRANIE.pl, którego używa do pisania artykułów, będzie musiał usunąć jedno z kont?

Konto Disqus nie zostanie przeniesione, a jedynie komentarze powiązane z kontem Disqus zostaną przypisane do wybranego konta naEKRANIE.pl.

 • Czy po przejściu na nowy system zniknie moja historia komentarzy?

Nie. Komentarze z powiązanych kont zostaną przeniesione, o ile użyjecie funkcji powiązania Waszego konta w naEKRANIE.pl z kontem w Disqus. Służy do tego formularz, który znajdziecie w każdej treści w naEKRANIE.pl bezpośrednio nad sekcją komentarzy.

 • Dlaczego po procedurze powiązania nie widać moich poprzednich komentarzy?

Nie jest to kwestia procedury powiązania, a najprawdopodobniej zalogowania na inne konto Disqus. W momencie zalogowania na stronie, użytkownik ma automatycznie zakładane konto w systemie Disqus, które wykorzystuje jego adres e-mail i identyfikator w systemie naEKRANIE.pl. Po zalogowaniu na konto użytkownika nie ma możliwości zalogowania się na inne konto Disqus poza specjalnie utworzoną w tym celu podstroną dostępną pod adresem:

Disqus – migracja

Pod tym adresem można powiązać dodatkowe konto Disqus tak, aby przenieść komentarze również z tego konta.

 • Co dzieje się wówczas, gdy mam także inna konta Disqus?

Pozwalamy na powiązanie dowolnej liczby kont Disqus. W przypadku zewnętrznego konta Disqus należy przejść na specjalnie utworzoną w tym celu podstroną dostępną pod adresem:

Disqus – migracja

Pod tym adresem można powiązać dodatkowe konto Disqus tak, aby przenieść komentarze również z tego konta.

Jeśli macie jakiekolwiek inne – będziemy na nie systematycznie odpowiadać w komentarzach pod tym wpisem. Pytajcie o wszystko, w granicach rozsądku, bo przecież nie wiemy, czy lepiej walczyć z jedną kaczką wielkości słonia, czy stoma słoniami wielkości kaczki…

Źródło: Zdjęcie główne: Marvel/Disqus
 

 

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
Plotka
-

Gotham – tak będzie wyglądać Joker?…

Gotham nie tylko pokaże Batmana w ostatnich odcinkach serialu, ale także w pełni ukształtowanego Jokera.…

Adam Siennica
-

Bumblebee to reboot? Hasbro potwierdza

Bumblebee miał bardzo luźny związek z filmami serii Transformers. Pomimo tego producenci zapewniają, że to…

Adam Siennica
-

Szybcy i wściekli: Hobbs i Show…

Dwayne Johnson opublikował zdjęcia z ostatniego dnia na planie filmu Szybcy i wściekli: Hobbs i…

Adam Siennica
-

The Gifted: Naznaczeni – zdjęcia z…

The Gifted: Naznaczeni to serial inspirowany komiksach ze świata X-Menów. Zdjęcia pokazują ujęcia z ostatniego…

Adam Siennica
-

Czarna Pantera – muzyka godna Oscara?…

Czarna Pantera według wielu widzów i krytyków ma najlepszą muzykę filmową 2018 roku. Nowe wideo…

Adam Siennica
-

Królestwo zwierząt – teaser zapowiada 4.…

Królestwo zwierząt to serial stacji TNT o rodzinie przestępców. Teaser pokazuje pierwsze sceny z 4.…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 30 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 30 sek. [X]