Przeczytaj w weekend
 

Advertisement  

 

Advertisement  

Migracja systemu komentarzy – koniec Disqus. Co to dla Was oznacza? [FAQ]

Serwis naEKRANIE.pl w najbliższym czasie dokona migracji systemu komentarzy, odchodząc tym samym od Disqusa. Chcemy w związku z tym odpowiedzieć na nurtujące Was pytania.

Serwis naEKRANIE.pl w najbliższym czasie dokona migracji systemu komentarzy, odchodząc tym samym od Disqusa. Chcemy w związku z tym odpowiedzieć na nurtujące Was pytania.

Piotr Piskozub

Piotr Piskozub

Tagi:  Disqus 

Każda zmiana rodzi obawy o to, co przed nami. Jaki świat zobaczymy po pstryknięciu palcami przez Thanosa, co stanie się wówczas, gdy Pablo Escobar zniknie z Narcos, albo, dajmy na to, co w ogóle oznacza ten komunikat, który od dziś pokazuje się Waszym oczom:

Komunikat
fot. naEKRANIE.pl

Po pierwsze, chcemy Was uspokoić. Nie czeka Was żadna rewolucja; mówimy tu raczej o ewolucji, która przysłuży się funkcjonowaniu strony, tak, by ta mogła działać płynniej i sprawniej. Zacznijmy od początku: Disqus to system komentarzy, z którego aktualnie korzystacie. To dzięki niemu możecie zamieszczać wpisy w naszym serwisie, dyskutować pomiędzy sobą, ponarzekać na życie, galerie i całą resztę, no albo nawet znaleźć tę swoją drugą połówkę, jeśli odpowiednio do niej zagadacie. Jest pięknie, jest przyjemnie, ale Disqus to system niedoskonały:

 • nie ma on choćby funkcji powiadomień, którą moglibyśmy w pełni zintegrować z naszym nowym systemem powiadomień;
 • spowalnia działanie strony;
 • rodzi wiele pytań na polu ochrony danych osobowych

Czas więc Disqusa ostatecznie pożegnać i, jakby ujął to klasyk, "uciec do przodu". Nowy system zapewne zrodzi wiele Waszych pytań; w tym miejscu chcemy odpowiedzieć na te najważniejsze. Najpierw jednak chcemy w tym miejscu przytoczyć wpis Hrathena, któremu w formie zadanych pytań udało się dokładnie przewidzieć, jakie zmiany na Was czekają:

- zakładając kiedyś konto na stronie, założyło mi się automatycznie konto disqus powiązane z kontem na stronie (dziwna nazwa konta disqus @naekranie-cośtamcośtam)
- nie chcąc używać tego dziwnego konta, nie logowałem się na konto na stronie, tylko zalogowałem się w komentarzach na swoje wcześniejsze konto disqus (konto disqus o nazwie @mojanazwa)
- teraz klikając zgodę na powiązanie kont - wyrażam zgodę na migrację komentarzy z konta disqus @naekranie-cośtamcośtam
- aby przenieść komentarze z używanego konta disqus (@mojanazwa) muszę przejść na stronę disqus-migracja i kliknąć zgodę
-docelowo komentarze z obu kont disusa zostaną przeniesione na konto strony

 • Czy moje komentarze z Disqus zostaną zachowane?

Tak, wszystkie komentarze napisane do tej pory w systemie Disqus zostaną przeniesione, o ile użyjecie funkcji powiązania Waszego konta w naEKRANIE.pl z kontem w Disqus. Służy do tego formularz, który znajdziecie w każdej treści w naEKRANIE.pl bezpośrednio nad sekcją komentarzy.

 • Czy na nowej stronie będę mógł korzystać z dwóch kont jednocześnie, podpiętych pod jeden mail?

Nie, będzie istnieć tylko jedno konto - dostępne w serwisie naEKRANIE.pl, które będzie zawierać zagregowaną listę komentarzy z powiązanych kont.

 • Czy znikną nasze nicki i historie rozmów?

Przenosimy wyłącznie system komentarzy. Komentarze zostaną przypisane pod konto założone w serwisie naEKRANIE.pl, do którego konta Disqus zostały powiązane. Nazwą wyświetlaną przy komentarzu będzie ta, która jest ustawiona w koncie naEKRANIE.pl.

 • Czy na nowej stronie trzeba będzie zakładać nowe konto?

Nie, wszystkie konta ze strony naEKRANIE.pl zostaną przeniesione.

 • Czy do komentowania trzeba posiadać konto naEKRANIE.pl, czy wystarczy konto Disqus?

Do komentowania niezbędne jest posiadanie konta naEKRANIE.pl.

 • Czy będzie opcja przełączania się pomiędzy profilami, jak na Instagramie lub Facebooku?

Nie.

 • Czy jeśli ktoś posiada konto Disqus, z którego komentuje, i konto naEKRANIE.pl, którego używa do pisania artykułów, będzie musiał usunąć jedno z kont?

Konto Disqus nie zostanie przeniesione, a jedynie komentarze powiązane z kontem Disqus zostaną przypisane do wybranego konta naEKRANIE.pl.

 • Czy po przejściu na nowy system zniknie moja historia komentarzy?

Nie. Komentarze z powiązanych kont zostaną przeniesione, o ile użyjecie funkcji powiązania Waszego konta w naEKRANIE.pl z kontem w Disqus. Służy do tego formularz, który znajdziecie w każdej treści w naEKRANIE.pl bezpośrednio nad sekcją komentarzy.

 • Dlaczego po procedurze powiązania nie widać moich poprzednich komentarzy?

Nie jest to kwestia procedury powiązania, a najprawdopodobniej zalogowania na inne konto Disqus. W momencie zalogowania na stronie, użytkownik ma automatycznie zakładane konto w systemie Disqus, które wykorzystuje jego adres e-mail i identyfikator w systemie naEKRANIE.pl. Po zalogowaniu na konto użytkownika nie ma możliwości zalogowania się na inne konto Disqus poza specjalnie utworzoną w tym celu podstroną dostępną pod adresem:

https://naekranie.pl/disqus-migracja

Pod tym adresem można powiązać dodatkowe konto Disqus tak, aby przenieść komentarze również z tego konta.

 • Co dzieje się wówczas, gdy mam także inna konta Disqus?

Pozwalamy na powiązanie dowolnej liczby kont Disqus. W przypadku zewnętrznego konta Disqus należy przejść na specjalnie utworzoną w tym celu podstroną dostępną pod adresem:

https://naekranie.pl/disqus-migracja

Pod tym adresem można powiązać dodatkowe konto Disqus tak, aby przenieść komentarze również z tego konta.

Jeśli macie jakiekolwiek inne - będziemy na nie systematycznie odpowiadać w komentarzach pod tym wpisem. Pytajcie o wszystko, w granicach rozsądku, bo przecież nie wiemy, czy lepiej walczyć z jedną kaczką wielkości słonia, czy stoma słoniami wielkości kaczki...

Źródło: Zdjęcie główne: Marvel/Disqus

 

 

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

 

Advertisement
 

Advertisement

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

James McAvoy

James McAvoy

ur. 1979, kończy 40 lat

Tomasz Kot

Tomasz Kot

ur. 1977, kończy 42 lat

Gugu Mbatha-Raw

Gugu Mbatha-Raw

ur. 1983, kończy 36 lat

Toby Stephens

Toby Stephens

ur. 1969, kończy 50 lat

Robbie Amell

Robbie Amell

ur. 1988, kończy 31 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV