Nasi przyjaciele z Frolixa 8: nowe wydanie mniej znanej powieści Philipa K. Dicka

Nasi przyjaciele z Frolixa 8 to nowa powieść w kolekcji książek jednego z najsłynniejszych pisarzy SF, Philipa K. Dicka.

Nasi przyjaciele z Frolixa 8 to nowa powieść w kolekcji książek jednego z najsłynniejszych pisarzy SF, Philipa K. Dicka.

Tymoteusz Wronka

Tymoteusz Wronka

Dom Wydawniczy Rebis kontynuuje serię dzieł zebranych Philipa K. Dicka. W kolekcji znalazły się już wszystkie najsłynniejsze utwory, więc obecnie ukazują się mniej znane powieści. 

Jedną z nich są wydani dzisiaj Nasi przyjaciele z Frolixa 8. Powieść została napisana w 1970 roku, a w Polsce doczekała się jednego wydania w 1993 r. Teraz więc, po ponad ćwierćwieczu, wydawca przypomina polskim czytelnikom tę powieść. W książce tej Dick w wartki i prowokacyjny sposób zestawia ludzkie marzenia ze społecznymi realiami.

Nasi przyjaciele z Frolixa 8, podobnie jak inne książki w serii, zostali wydani w twardej oprawie z obwolutą i szacie graficznej autorstwa Wojciecha Siudmaka.

Oto okładka i opis książki:

Nasi przyjaciele z Frolixa 8 - okładkaŹródło: Rebis

Nick Appleton jest nisko wykwalifikowanym robotnikiem, a jego życie to szereg nieustannych rozczarowań. Willis Gram to despotyczny oligarcha na planecie rządzonej przez elity mózgowców. Gdy obaj zakochują się w Charlotte Boyer, zuchwałej kolporterce rewolucyjnych materiałów propagandowych, los Nicka wydaje się przesądzony. Sprawy jednak przybierają zdecydowanie nieprzewidziany obrót, gdy po dziesięciu latach ukrywania się w międzygalaktycznej pustce przywódca rewolucjonistów, Thors Provoni, powraca wraz z dziewięćdziesięciotonowym obcym zamierzającym zaprowadzić na Ziemi nowe porządki.

 

Źródło: Rebis / fot. Rebis

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV