Nie odpuszczaj: thriller Harlana Cobena w księgarniach

Nie odpuszczaj to najnowszy w naszym kraju thriller autorstwa Harlana Cobena. Dzisiaj trafił do sprzedaży - przeczytajcie o szczegółach.

Nie odpuszczaj to najnowszy w naszym kraju thriller autorstwa Harlana Cobena. Dzisiaj trafił do sprzedaży - przeczytajcie o szczegółach.

Tymoteusz Wronka

Tymoteusz Wronka

Don't Let Go, nowa na naszym rynku powieść Harlan Coben, opisuje fałszywe tożsamości, mroczne rodzinne sekrety, tajemnicze spiski i małe kłamstewka, które obrócą w gruzy spokojne życie małego miasteczka.

Inspiracją dla Nie odpuszczaj było wspomnienie z dzieciństwa autora – tajemniczy, ogrodzony obiekt z zakazem wstępu w zalesionej okolicy jego szkoły. Mówiono, że to tajna baza wojskowa, w której przechowywane są pociski nuklearne

Nie odpuszczaj zostało wydane w miękkiej i twardej oprawie. Oba wydania liczą 400 stron.

Detektyw Napoleon „Nap” Dumas z przedmieść New Jersey w ostatniej klasie szkoły średniej stracił brata. Leo i jego dziewczyna Diana zostali znalezieni martwi na torach kolejowych. W tym samym czasie Maura, dziewczyna, którą Nap uważał za miłość swojego życia, zniknęła bez śladu. Przez piętnaście lat Nap Dumas bezskutecznie szukał ukochanej Maury. I liczył na wyjaśnienie zagadkowej śmierci brata. Wygląda na to, że wkrótce uda mu się poznać tajemnice sprzed lat. Kiedy śledczy znajdują odciski palców Maury w wynajętym samochodzie należącym do podejrzanego o morderstwo, Nap rozpoczyna gorączkowe śledztwo. Zamiast odpowiedzi natrafia jednak na kolejne niewiadome. Okazuje się, że nie wiedział nic ani o kobiecie, którą kochał, ani o przyjaciołach z dzieciństwa, ani o opuszczonej bazie wojskowej, w pobliżu której dorastał, a przede wszystkim – nie wiedział nic o Leo i Dianie, których śmierć jest o wiele bardziej mroczna i przerażająca, niż kiedykolwiek mógłby sobie wyobrazić.

Harlan Coben ma na swoim koncie trzy najbardziej prestiżowe nagrody literackie przyznawane w kategorii powieści kryminalnej. Jego książki sprzedały się w ponad 70 milionach egzemplarzy na całym świecie. Niedawno zawarł wieloletnią i wyłączną umowę z platformą Netflix, w ramach której zrealizowanych zostanie aż 14 ekranizacji istniejących i planowanych książek Cobena.

Źródło: Albatros / fot. Albatros

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV