Nowa książka z serii Assassin’s Creed Origins w przyszłym tygodniu

Assassin’s Creed: Pustynna przysięga Olivera Bowdena to nowa książkowa propozycja dla fanów uniwersum Assassin’s Creed. Przeczytajcie o szczegółach.

Assassin’s Creed: Pustynna przysięga Olivera Bowdena to nowa książkowa propozycja dla fanów uniwersum Assassin’s Creed. Przeczytajcie o szczegółach.

Assassin's Creed Origins: Desert Oath to kolejna powieść dla fanów książkowej serii Assassin’s Creed. Jej autorem jest znany polskim czytelnikom Oliver Bowden (to już 9 jego książka wydana w naszym kraju). Fabuła przenosi czytelników do starożytnego Egiptu i początków Bractwa Asasynów. Jest to oficjalny prequel gry Assassin’s Creed: Origins.

Akcja książki rozpoczyna się w 70 r. p.n.e. Po egipskiej ziemi krąży bezwzględny zabójca. Jego misją jest odnaleźć i wyplenić ostatnich Medżajów – członków starożytnej organizacji opartej na więzach krwi. Szanowany obrońca spokojnego miasteczka Siwy nagle – i niemal bez słowa wyjaśnienia –wyjeżdża.

Jego nastoletni syn Bayek zostaje w domu z mnóstwem pytań o swoją przyszłość i poczuciem, że jest mu coś pisane. W pogoni za odpowiedziami chłopak wyrusza w podróż, która poprowadzi go brzegiem Nilu przez tonący w chaosie Egipt i zmusi do stawienia czoła intrygom stanowiącym chleb powszedni Medżajów. Czy Bayek poradzi sobie z czyhającymi nań niebezpieczeństwami? Czy dorówna legendzie swojego ojca?

Pustynna przysięga - okładka
Źródło: Insignis

Assassin’s Creed: Pustynna przysięga ukaże się nakładem wydawnictwa Insignis i trafi do księgarń już 28 lutego 2018 roku.

Źródło: Insignis / fot. Insignis

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV