Nowa wersja kultowego Magnum, oskarżona o whitewashing

Organizacja Media Action Network for Asian Americans krytykuje zbliżający się reboot serialu Magnum P.I. stacji CBS. Powodem jest wybielanie obsady serialu.

Organizacja Media Action Network for Asian Americans krytykuje zbliżający się reboot serialu Magnum P.I. stacji CBS. Powodem jest wybielanie obsady serialu.

Michał Kujawiński

Michał Kujawiński

Organizacja Media Action Network for Asian Americans (w skrócie MANAA) domaga się nawet zwolnienia z produkcji producenta wykonawczego, Petera Lenkowa. Powodem jest dobór obsady, gdzie według MANAA doszło do "wybielania". Whitewashing to częsty temat w środowisku filmowym. Znanym filmom na podstawie mang, powieści czy gier zarzuca się zaangażowanie do ról postaci odmiennej rasy wyłącznie białych aktorów.

Rzecznik stacji CBS odpowiedział na zarzuty organizacji.

Choć szanujemy pracę, którą MANAA czyni w celu promowania włączenia do oferty rozrywkowej osób pochodzących z Azji, ich oświadczenie nie odzwierciedla dokładnie obecnego statusu serialu Magnum P.I. i stacji CBS. W produkcji zobaczymy dwóch stałych aktorów pochodzących z Azji. Dodatkowo twórcy serialu to w 1/3 przedstawiciele z Azji, w tym Justin Lin, który wyreżyserował odcinek pilotażowy.

Przewodniczący MANAA, Rob Chan przyznał, że serial stacji CBS jest pod tym względem zróżnicowany, ale Azjaci często nie biorą udziału w dyskusji na ten temat, a dla show rozgrywanego w miejscu, gdzie ta mniejszość przeważa, jest to obraźliwe.

Zwykle chcemy, żeby program odzwierciedlał mieszkańców miejsca, w którym dzieje się akcja. Całość odbywa się na Hawajach, które są w większości azjatyckie, ale jeśli spojrzymy na cztery gwiazdy produkcji, tam nie znajdziemy tego odzwierciedlenia w postaci Azjatów. W zwiastunie, Jay Hernandez odnosi się do czterech osób po imieniu, a żadna z nich nie jest Azjatą. Czujemy w tej sytuacji, że jest to pewnego rodzaju wykluczenie. Niektórzy członkowie obsady mogą być Azjatami, ale nie otrzymują zbyt wiele czasu na ekranie.

Chan przyznał, że nie widział pierwszego odcinka serialu, którego premiera przypada na 24 września.

Bohaterem serialu Magnum P.I. jest Thomas Magnum, wyróżniany orderami był komandos Navy SEAL, który wraca do domu po turze w Afganistanie. Wykorzystuje swoje umiejętności żołnierza jako prywatny detektyw. Pomagają mu Theodor Calvin, Orville Wright oraz była agentka MI:6 Juliet Higgins (w oryginale był to mężczyzna).

Źródło: deadline.com/ zdjęcie główne: materiał prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV