Repertuar kin Nowość Program TV

 

Advertisement " "  

Advertisement
 

Nowa wersja kultowego Magnum, oskarżona o whitewashing

Organizacja Media Action Network for Asian Americans krytykuje zbliżający się reboot serialu Magnum P.I. stacji CBS. Powodem jest wybielanie obsady serialu.

Organizacja Media Action Network for Asian Americans (w skrócie MANAA) domaga się nawet zwolnienia z produkcji producenta wykonawczego, Petera Lenkowa. Powodem jest dobór obsady, gdzie według MANAA doszło do „wybielania”. Whitewashing to częsty temat w środowisku filmowym. Znanym filmom na podstawie mang, powieści czy gier zarzuca się zaangażowanie do ról postaci odmiennej rasy wyłącznie białych aktorów.

Rzecznik stacji CBS odpowiedział na zarzuty organizacji.

Choć szanujemy pracę, którą MANAA czyni w celu promowania włączenia do oferty rozrywkowej osób pochodzących z Azji, ich oświadczenie nie odzwierciedla dokładnie obecnego statusu serialu Magnum P.I. i stacji CBS. W produkcji zobaczymy dwóch stałych aktorów pochodzących z Azji. Dodatkowo twórcy serialu to w 1/3 przedstawiciele z Azji, w tym Justin Lin, który wyreżyserował odcinek pilotażowy.

Przewodniczący MANAA, Rob Chan przyznał, że serial stacji CBS jest pod tym względem zróżnicowany, ale Azjaci często nie biorą udziału w dyskusji na ten temat, a dla show rozgrywanego w miejscu, gdzie ta mniejszość przeważa, jest to obraźliwe.

Zwykle chcemy, żeby program odzwierciedlał mieszkańców miejsca, w którym dzieje się akcja. Całość odbywa się na Hawajach, które są w większości azjatyckie, ale jeśli spojrzymy na cztery gwiazdy produkcji, tam nie znajdziemy tego odzwierciedlenia w postaci Azjatów. W zwiastunie, Jay Hernandez odnosi się do czterech osób po imieniu, a żadna z nich nie jest Azjatą. Czujemy w tej sytuacji, że jest to pewnego rodzaju wykluczenie. Niektórzy członkowie obsady mogą być Azjatami, ale nie otrzymują zbyt wiele czasu na ekranie.

Chan przyznał, że nie widział pierwszego odcinka serialu, którego premiera przypada na 24 września.

-
-

Bohaterem serialu Magnum: Detektyw z Hawajów jest Thomas Magnum, wyróżniany orderami był komandos Navy SEAL, który wraca do domu po turze w Afganistanie. Wykorzystuje swoje umiejętności żołnierza jako prywatny detektyw. Pomagają mu Theodor Calvin, Orville Wright oraz była agentka MI:6 Juliet Higgins (w oryginale był to mężczyzna).

Źródło: deadline.com/ zdjęcie główne: materiał prasowe

 

 

Najlepsze z 24h

Michalina Reda
-

Harry Potter – aktorzy kiedyś i…

Harry Potter to doskonale znana seria filmowa na podstawie powieści J.K. Rowling. Od premiery pierwszego…

Piotr Piskozub
-

Punisher – odchodzący wojownik Netfliksa. Tych…

Punisher już niedługo może zniknąć z platformy Netflix. To dobra okazja, by przedstawić Wam ciekawostki…

Paweł Krzystyniak
-

Zwiastuny do obejrzenia w ten weekend…

Przegapiliście nowe zwiastuny w tym tygodniu? Nic straconego. Specjalnie dla was zbieramy w jednym miejscu…

Michał Kujawiński
-

Władca Pierścieni – kiedy będzie toczyć…

Na Twitterze w momencie ogłoszenia powstania serialu Władca Pierścieni, Amazon uruchomił profil The Lord of…

Michał Kujawiński
-

Kapitan Marvel – nowy wyjątkowy plakat…

Do sieci trafił kolejny plakat promujący film Kapitan Marvel. Tym razem jest to bardziej artystyczne…

Michał Kujawiński
-

Gotham – Bruce Wayne z prototypem…

Fox opublikował nowy zwiastun kolejnego odcinka serialu Gotham, który zdaje się potwierdzać, że Jeremiah Valeska…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 35 sek. [X]
 

To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]