Nowy film Bena Afflecka powalczy o Oscary. Premiera w grudniu

Wytwórnia Warner Bros. ogłosiła, że premiera gangsterskiego filmu Bena Afflecka pt. Nocne życie odbędzie się nieco wcześniej, niż planowano.

Wytwórnia Warner Bros. ogłosiła, że premiera gangsterskiego filmu Bena Afflecka pt. Nocne życie odbędzie się nieco wcześniej, niż planowano.

Katarzyna Koczułap
Katarzyna Koczułap

Film postał na podstawie książki Dennisa Lehane, która w Polsce została wydana pod tytułem Nocne życie przez wydawnictwo Prószyński i S-ka. Oto jej opis:

Boston, rok 1926. Szalone lata dwudzieste w pełnym rozkwicie. Alkohol leje się strumieniami, kule świszczą w powietrzu, a pewien człowiek zamierza odcisnąć swój ślad na tym świecie. Prohibicja spowodowała pojawienie się splątanej sieci podziemnych gorzelni, nielegalnych lokali, gangsterów i sprzedajnych policjantów. Joe Coughlin, najmłodszy syn znanego w Bostonie kapitana policji, już dawno odrzucił surowe zasady, w których go wychowano. Teraz, gdy drobne kradzieże z dzieciństwa odeszły w przeszłość, zajął się pracą dla najgroźniejszych gangsterów w mieście. Robi to dla zysku, dreszczu emocji i smaku życia na marginesie społeczeństwa.

Niestety, życie po stronie mroku ma wysoką cenę. W czasie gdy bezwzględni ludzie, mający do dyspozycji pieniądze, nielegalny alkohol i broń, walczą o władzę, nie można ufać nikomu. Buntownikom takim jak Joe pisany jest jeden los: przedwczesna śmierć. Ale ludzie jemu podobni, nie bacząc na nic, zamierzają żyć pełnią życia aż po ostatni dzień.

Joe rozpoczyna oszałamiającą wspinaczkę po szczeblach organizacji gangsterskiej, która rzuca go z Bostonu czasów jazzu do tętniącej życiem dzielnicy łacińskiej w Tampie i na słoneczną Kubę. za: proszynski.pl

Czytaj także: Fantasy Netflixa. Teaser serialu Lemony Snicket’s A Series of Unfortunate Events

Data premiery produkcji, za której reżyserię odpowiada Ben Affleck, została zmieniona. Nocne życie trafi do limitowanej dystrybucji już pod koniec grudnia, na Gwiazdkę, a wszystko po to, by film mógł ubiegać się o przyszłoroczne Oscary.

Affleck wciela się w główną rolę, a obok niego wystąpią także: Elle Fanning, Chris Messina, Sienna Miller, Zoe Saldana, Chris Cooper, Max Casella, J.D. Evermore, Robert Glenister, Remo Girone, Anthony Michael Hall, Matthew Maher, Miguel J. Pimentel, Chris Sullivan i Titus Welliver.

Do szerokiej dystrybucji (także w Polsce) Live by Night trafi w styczniu.

Źródło: comingsoon.net / fot. Warner Bros.

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV