Nowy patent opisuje niezależne gogle VR do Switcha

Najnowsza konsola Nintendo doczekała się już swojego uproszczonego zestawu VR w ramach serii Labo. Producent ma jednak w zanadrzu patent na jeszcze jeden sprzęt VR.

Najnowsza konsola Nintendo doczekała się już swojego uproszczonego zestawu VR w ramach serii Labo. Producent ma jednak w zanadrzu patent na jeszcze jeden sprzęt VR.

Emil Borzechowski
Emil Borzechowski
Tagi:  switch 
UWAGA! TA TREŚĆ TO PLOTKA, CZYLI MOŻE OKAZAĆ SIĘ PRAWDĄ, ALE NIE MUSI.

Serwis Let’s Go Digital dotarł do dokumentu opisującego zupełnie nowy rodzaj gogli VR od Nintendo. Korporacja złożyła go w japońskim urzędzie patentowym już w lutym 2018 roku, ale ochronę patentową przyznano dopiero w ubiegłym miesiącu. I wiele wskazuje na to, że możemy mieć tu do czynienia z zupełnie innym sprzętem niż ten funkcjonujący w ramach linii kartonowych zabawek Labo.

Ilustracje dołączone do wniosku pokazują gadżet, który przywodzi na myśl gogle w stylu Samsunga Gear VR - pełnoprawny zestaw VR dla platform mobilnych. Wydaje się, że projekt ma charakter koncepcyjny, gdyż zademonstrowano na nim urządzenie pozbawione systemu mocowania, skupiono się wyłącznie na zademonstrowaniu głównej sylwetki. Nowa zabawka, w przeciwieństwie do Labo VR, oddaje użytkownikowi do dyspozycji wszystkie joyconowe przyciski.

Na razie nie pojawiły się żadne oficjalne informacje na temat tych gogli i nie wiadomo, czy kiedykolwiek trafią do dystrybucji. To tylko patent, choć dość obiecujący. Zwłaszcza jeśli uświadomimy sobie, że już teraz wiele topowych gier na Switcha otrzymało wsparcie do trybu VR; warto tu wymienić takie tytuły jak Super Mario Odyssey, Super Smash Bros. Ultimate czy The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Dotychczas jednak nie doczekały się gogli VR od Nintendo z prawdziwego zdarzenia.

Źródło: UploadVR / Zdjęice: letsgodigital.org

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV