Przeczytaj w weekend

Obcy – James Cameron zainteresowany powrotem do franczyzy?

James Cameron współpracował już przy serii Obcy, tworząc film Obcy: decydujące starcie. W jednym z nowych wywiadów reżyser zasugerował, że jest zainteresowany powrotem do franczyzy.

James Cameron współpracował już przy serii Obcy, tworząc film Obcy: decydujące starcie. W jednym z nowych wywiadów reżyser zasugerował, że jest zainteresowany powrotem do franczyzy.

UWAGA! TA TREŚĆ TO PLOTKA, CZYLI MOŻE OKAZAĆ SIĘ PRAWDĄ, ALE NIE MUSI.

Obcy to doskonale znana seria filmowa, składająca się z horrorów science-fiction. Franczyzę zapoczątkował film Alien reżyserowany przez Ridleya Scotta, zaś drugą część, Aliens, stworzył już James Cameron. Dla Camerona był to jedyny epizod za sterami filmu z serii o ksenomorfach, natomiast Scott powrócił jeszcze jako reżyser filmów Prometheus i Alien: Covenant - ostatni okazał się finansową i artystyczną klapą i według wielu pogrzebał tę franczyzę na dobre.

Tymczasem okazuje się, że Cameron rozważał już powrót do serii o Obcym. Przypomnijmy, że to właśnie jego sequel jest tym, który zebrał najlepsze oceny i recenzje - film doczekał się nawet dwóch statuetek Oscara. Podczas wywiadu z IGN, reżyser został zapytany o to, czy byłby zainteresowany połączeniem sił z Neill Blomkamp i stworzeniem planowanego od dawna filmu Obcy 5. Odpowiedział zwięźle: "Tak, pracuję nad tym".

Choć Cameron nie rozwinął swojej wypowiedzi, wiele zagranicznych portali natychmiast podchwyciło jego słowa i uznało je za zapowiedź odnowienia serii. Przypomnijmy, że film Blomkampa miał być bezpośrednią kontynuacją części reżyserowanej przez Camerona. Twórca zamierzał zignorować dwa kolejne sequele i przywołać w swojej historii Ripley, graną przez Sigourney Weaver. Niestety projekt został skasowany i to właśnie wtedy serię ponownie przejął Ridley Scott.

Cameron jest aktualnie zajęty pracą nad czterema kontynuacjami Avatar, w związku z czym nie ma co się spodziewać, że ewentualny powrót do serii Obcy nastąpiłby w najbliższym czasie. Jeśli jednak pojawią się jakieś szczegóły na ten temat, natychmiast Was poinformujemy.

Źródło: screenrant.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV