Menu

Aktualności

Oparty na faktach serial Trust z datą premiery

Stacja FX realizuje projekt Danny'ego Boyle'a pt. Trust bazujący na historii porwania dziedzica naftowego biznesu, Johna Paula Getty'ego III.

Stacja FX poinformowała, że w czerwcu w Rzymie i Londynie rozpoczną się zdjęcia do serialu dramatycznego Trust, a produkcja trafi na antenę w styczniu przyszłego roku. Obecnie trwają castingi.

Trust to projekt Danny’ego Boyle’a (będzie on także reżyserem), a scenariusz napisał do niego Simon Beaufoy. Historia opowiadana w tym serialu bazuje na prawdziwych wydarzeniach związanych z porwaniem Johna Paula Getty’ego III we Włoszech w 1973 roku. Wnuk potentata naftowego był przetrzymywany przez dłuższy czas, a porywacze początkowo nie rozumieli dlaczego rodzina nie chce zapłacić okupu.

W serialu mają być pokazane okoliczności wydarzeń: włoska policja myśl, że to kawał, ojciec porwanego jest zamroczony heroiną i nie odbiera telefonu, a jego dziadek – być może najbogatsza osoba na świecie – zaszył się w angielskiej posiadłości i jest zajęty towarzystwem pięciu kochanek i oswojonego lwa. Początkowo jedyną osobą zainteresowaną odzyskaniem młodego Johna jest jego matka, ale nie może zapłacić okupu, bo jest spłukana.

Według słów osób zaangażowanych w projekt Trust ma być w równym stopniu historią rodzinną, dynastyczną sagą oraz opowieścią o niszczącej sile pieniędzy. Ma też pokazać, że niezależnie od statusu społecznego i bogactwa, każda rodzina posiada tajemnice.

Źródło: comingsoon.net / fot. Universal
Przejdź do komentarzy (0)
Komentarze