Opowieść podręcznej: Margaret Atwood pisze sequel powieści

Opowieść podręcznej, zekranizowana powieść SF Margaret Atwood, doczeka się kontynuacji. Premiera już w przyszłym roku.

Opowieść podręcznej, zekranizowana powieść SF Margaret Atwood, doczeka się kontynuacji. Premiera już w przyszłym roku.

Opowieść Podręcznej to dystopijna powieść fantastyczna kanadyjskiej pisarki Margaret Atwood. Akcja książki dzieje się w Republice Gilead, gdzie kobiety zostały sprowadzone do ról Podręcznych: reproduktorek wykorzystywanych przez swojego pana. Tylko kobiety zachodzące w ciążę mają w tym społeczeństwie jakąkolwiek wartość.

Wydana w 1985 roku Opowieść podręcznej była doceniona przez czytelników i krytykę, doczekała się w 1990 roku Opowieść podręcznej, a ostatnio nowe życie zyskała dzięki Opowieść podręcznej zrealizowanym przez Hulu.

Nowa powieść będzie nosiła tytuł The Testaments. Jej narracja będzie prowadzona z perspektywy trzech kobiet, a akcja powieści będzie toczyła się piętnaście lat po zakończeniu Opowieści podręcznej. Premiera na Zachodzie planowana jest na jesień 2019 roku (10.09.2019).

Ogłaszając informację o powstawaniu kontynuacji Opowieści podręcznej autorka stwierdziła, że inspiracją do jej napisania były zarówno pytania czytelników, jak i wydarzenia z otaczającego nas świata.

Źródło: ew.com / fot. Hulu

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV