Przeczytaj w weekend

Plakaty filmu Netflixa i The Last of Us – jeszcze inspiracja czy już zrzynka? Oceń sam

W sieci zrobiło się głośno o plakacie filmu What Still Remains, który bardzo przypomina grafikę promującą grę The Last of Us.

W sieci zrobiło się głośno o plakacie filmu What Still Remains, który bardzo przypomina grafikę promującą grę The Last of Us.

What Still Remains to postapokaliptyczny film z ubiegłego roku, który przeszedł bez większego echa mimo całkiem niezłych ocen (jego wynik to 93% w serwisie Rotten Tomatoes przy średniej ocen 6,2/10). Dopiero teraz zrobiło się o nim naprawdę głośno, jednak nie ze względu na interesującą historię, ciekawych bohaterów czy aktorstwo, a przez... plakat promujący tę produkcję. Internauci dostrzegli, że jest on łudząco podobny do plakatu The Last of Us. O sprawie jako pierwszy poinformował Rob Trench na swoim Twitterze, a jego wpis szybko rozszedł się po sieci. W tej chwili został on podany dalej ponad 8200 razy i polubiły go ponad 22 tysiące osób. Dostrzegł go też Neil Druckmann ze studia Naughty Dog.

Zobaczcie sami i zdecydujcie czy jest to jedynie przypadkowe podobieństwo, czy jednak graficy nadmiernie inspirowali się twórczością artystów ze studia Naughty Dog.

Źródło: twitter.com, comicbook.com / fot. Gravitas Ventures

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV