Plotka: znamy datę premiery książki Wichry zimy?

Na stronie francuskiego Amazonu pojawiła się zaskakująca informacja. Przy książce Wichry zimy George'a R.R. Martina podano datę premiery. Do tych rewelacji należy jednak podchodzić z dystansem.

Na stronie francuskiego Amazonu pojawiła się zaskakująca informacja. Przy książce Wichry zimy George'a R.R. Martina podano datę premiery. Do tych rewelacji należy jednak podchodzić z dystansem.

Wichry zimy, szósta odsłona sagi Pieśń lodu i ognia, to prawdopodobnie najbardziej wyczekiwana książka ostatnich lat. W sieci krąży wiele pogłosek na temat tego, kiedy George R.R. Martin zakończy pracę nad swoją powieścią. Zaskakujące informacje w tej sprawie pojawiły się kilkanaście minut temu na francuskiej stronie Amazonu.

Przy Wichrach zimy podano bowiem konkretną datę premiery - 9 marca 2017 roku. Oczywiście do informacji należy podchodzić z dużym dystansem. Jeszcze niedawno brytyjski wydawca książek Martina zapewniał, że "w kwestii samej publikacji czy tylko jej daty nie podjęto nadal ustaleń". Sam Amazon już niejednokrotnie mylił się natomiast z podawaniem informacji o datach premier poszczególnych części Pieśni lodu i ognia. Autor z kolei zapowiadał wcześniej, że jeśli tylko ukończy powieść, powiadomi o tym na swoim blogu.

Wichry zimy - zrzut ze strony Amazon
Źródło: Amazon

Czytaj także: George R.R. Martin publikuje nowy fragment Wichrów zimy

AKTUALIZACJA: Wydawca książek Martina, firma Random House, zdementowała te pogłoski zaznaczając, że nie znamy jeszcze daty premiery Wichrów zimy.

Z drugiej jednak strony marcowa data wydaje się mieć swoje uzasadnienie. W ten sposób czytelnicy mogliby zapoznać się z historią jeszcze przed powrotem serialu Game of Thrones na antenę. W sieci spekuluje się, że przesunięcie premiery 7. sezonu serii może mieć związek właśnie z planami dotyczącymi ukazania się Wichrów zimy na rynku.

Źródło: ew.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV