Przestrzeni! Przestrzeni! w serii klasyki SF

Przestrzeni! Przestrzeni Harry'ego Harrisona będzie kolejną powieścią wydaną w serii klasyki science fiction Domu Wydawniczego Rebis.

Przestrzeni! Przestrzeni Harry'ego Harrisona będzie kolejną powieścią wydaną w serii klasyki science fiction Domu Wydawniczego Rebis.

Przestrzeni! Przestrzeni! to nowa propozycja dla miłośników klasycznej science fiction. Nowe wydanie powieści Harry'ego Harrisona ukaże się już 17 września. Jest to opowieść o Ziemi przyszłości, na której doszło do przeludnienia i załamania się światowego ładu.

Ekranizacja Przestrzeni! Przestrzeni! pt. Zielona pożywka z Charltonem Hestonem w roli głównej została wyróżniona w 1974 r. nagrodą Nebula.

Wehikuł czasu to seria Domu Wydawniczego Rebis, w której ukazują się klasyczne powieści science fiction. Do tej pory wydane zostały m.in. powieści Rogera Zelaznego, Briana W. Aldissa, Arthura C. Clarke'a czy Roberta A. Heinleina

Przestrzeni Przestrzeni - okładkaŹródło: Rebis

Na skrajnie przeludnionej, zdegradowanej Ziemi kończy się żywność. Ludzie walczą o jej okruchy ze sobą i szczurami. Nieliczne bogatsze państwa bronią swych zasobów zza umocnień granicznych, a wojna jest poniekąd błogosławieństwem, bo ogranicza liczbę gęb do wyżywienia.
W kilkudziesięciomilionowym głodnym, tonącym w śmieciach nowojorskim megalopolis nie panują już żadne prawa oprócz wilczych. Policja zwykle tylko rozpędza demonstrantów i sprząta po przestępcach. Funkcjonariusz Andy Rusch chce jednak rzetelnie przeprowadzić śledztwo w sprawie morderstwa. Szukając sprawcy, usiłuje też dociec, jak popadł w ruinę jego świat…

Źródło: Rebis / fot. Rebis

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV