Razer Phone 2 – telefon gamingowy z nowymi podzespołami i starym Androidem

W tym roku Razer wypuści nowego smartfona dla graczy. W sieci pojawiły się pierwsze przecieki sugerujące jego specyfikację oraz moc obliczeniową.

W tym roku Razer wypuści nowego smartfona dla graczy. W sieci pojawiły się pierwsze przecieki sugerujące jego specyfikację oraz moc obliczeniową.

UWAGA! TA TREŚĆ TO PLOTKA, CZYLI MOŻE OKAZAĆ SIĘ PRAWDĄ, ALE NIE MUSI.

Pierwszy telefon gamingowy nowej generacji pojawił się na rynku dopiero w zeszłym roku. Gdy Razer zaprezentował ten sprzęt, wiele osób pukało się w głowę i zastanawiało się, po co komu taki gadżet, skoro najnowsze flagowce bez problemu radzą sobie z tytułami mobilnymi. Ale pomysł najwidoczniej spodobał się odbiorcom, o czym najlepiej świadczy wysyp tego rodzaju smartfonów. Razer chce być firmą, która będzie dyktowała warunku w tej kategorii produktów, dlatego w tym roku wypuści Razer Phone'a 2.

O pracach nad tym urządzeniem wiedzieliśmy od kilku miesięcy, a teraz w sieci pojawiły się przecieki, które ukazują, z czym będziemy mieli do czynienia. Serwis mysmartprice.com ujawnił specyfikację urządzenia, którą udało się dostrzec w bazie benchmarku Geekbench. Jeśli przecieki okażą się wiarygodne, nowy telefon gamingowy Razera będzie pracował pod kontrolą  najnowszego Snapdragona 845 oraz 8 GB pamięci RAM. Dziwić może za to system operacyjny - testowany model był wyposażony w ubiegłorocznego Androida 8.1, a nie najnowszą odsłonę oprogramowania Google.

Niestety, nie wiemy, czym jeszcze mógłby zaskoczyć nas ten telefon. Prawdopodobnie projektanci po raz kolejny sięgną po 120-hercowy wyświetlacz i baterię o pojemności większej niż oferują klasyczne smartfony z górnej półki cenowej. Jednak w tym roku Razerowi nie będzie tak łatwo oczarować klientów jak kilkanaście miesięcy temu. Razer Phone był protoplastą, wyznaczył nowy trend, ale od czasu jego premiery pojawiło się wielu świetnych konkurentów.

Jeśli Razer Phone 2 być czymś więcej niż tylko wydajnym smartfonem, musi zaoferować coś ekstra. W przeciwnym razie będzie tylko kolejnym rywalem dla Samsunga Galaxy Note 9, który świetnie radzi sobie z odpalaniem mobilnej wersji Fortnite. Sporą kreatywnością wykazali się projektanci Asus ROG Phone'a - nie tylko stworzyli wydajne urządzenie, skonstruowali także cały szereg akcesoriów, które usprawniają jego działanie, m.in. zewnętrzny system chłodzenia czy uchwyt zamieniający telefon w konsolę przenośną.

W zeszłym miesiącu wiceszef Razera Chen Xiaoping ujawnił, że Phone 2 zadebiutuje jeszcze w tym roku. Według przecieków stanie się to 9 października. W pierwszej kolejności telefon ma trafić na rynek Chiński, użytkownicy z reszty świata będą musieli poczekać na niego nieco dłużej.

Źródło: mysmartprice.com / Zdjęcie: Razer

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV