Przeczytaj w weekend

Rekrut - dlaczego Afton Williamson odeszła z serialu? Kontrowersje i ostre oskarżenia

Wiemy, że Afton Williamson nie powróci w 2. sezonie serialu Rekrut. Aktorka ujawniła na Instagramie przyczyny swojej decyzji.

Wiemy, że Afton Williamson nie powróci w 2. sezonie serialu Rekrut. Aktorka ujawniła na Instagramie przyczyny swojej decyzji.

Adam Siennica
Adam Siennica
Tagi:  rekrut 

Rekrut to dobrze oceniany serial o policjantach, w którym nie brak humoru oraz emocji. Afton Williamson w roli Bishop była uważana za jeden z najmocniejszych punktów pierwszego sezonu. Dlaczego więc nie powróci w 2. serii?

Aktorka tłumaczy, że podczas kręcenia pilota doświadczała dyskryminacji na tle rasowym oraz często słyszała niestosowne komentarze na temat jej koloru skóry. Było to związane z jej współpracą z departamentem zajmującym się charakteryzacją, fryzurami i makijażem. Do tego producenci wykonawczy serialu z jakichś przyczyn ją dręczyli.

Williamson wyjaśnia, że problem narastał wraz z pracą nad pierwszym sezonem i nie ulegał poprawie. Do tego doszło molestowanie seksualne ze strony jednego z aktorów, który przez cały sezon powracał w gościnnej roli. Dodaje też mocne oskarżenia wobec szefa departamentu charakteryzacji, który miał ją napastować seksualnie podczas imprezy z okazji zakończenia prac nad pierwszym sezonem.

Opowiada, że podjęła kroki zgodnie z procedurami. Zgłosiła problem molestowania seksualnego bezpośrednio showrunerowi Alexiemu Hawley'owi, który według jej wiedzy, nie został zgłoszony do działu kadr, tak jak jej to obiecano. Szef działu charakteryzacji został zwolniony w wyniku napaści na tle seksualnym, ale nikt nie reagował, gdy przez cały sezon otwarcie używał wobec niej wulgarnych komentarzy na tle rasistowskim i dręczył ją psychicznie. 

- Protokół działu kadr nigdy nie był wprowadzony w życie w związku z powyższymi zgłoszeniami przekazaniami osobiście przez mnie showrunnerowi. Nigdy nie przeprowadzono śledztwa w sprawie moich oskarżeń. Jedyny raz, gdy poproszono mnie o udział w śledztwie, był po spotkaniu zorganizowanym przeze mnie w czerwcu po ogłoszeniu 2.  sezonu. Poza mną udział w nim wzięli showrunner, dwaj inni producenci, mój agent oraz reprezentant związków SAG-AFTRA. Dla wszystkich było jasne, że showrunner nie podzielił się moimi zgłoszeniami z żadnym z producentów. Po moim pierwszym zgłoszeniu o molestowaniu seksualnym, zapewniano mnie, że aktor zostanie zwolniony. Następnego dnia zostałam poproszona o kręcenie z nim scen jako gest dobrej woli wobec scenarzystów, choć jeszcze nie zaczęliśmy kręcić tego odcinka. Aktor pojawił się ponownie w scenariuszu pod koniec sezonu, gdzie miałam z nim wspólne sceny - napisała aktorka.

Gdy zapytała, czemu nie został on zwolniony i nic nie zrobiono, showrunner powiedział jej, że nawet nie przekazał tego działowi kadr, tak jak obiecał. Następnie poproszono ją o powrót w 2. sezonie z obietnicą, że wszystko zostało załatwione.

- Śledztwo w ogóle się nie rozpoczęło, a już zaczęto zdjęcia do 2. sezonu. Dlatego odmówiłam i odeszłam z serialu - mówi.

Amerykańska stacja ABC oraz showrunner Alexi Hawley nie skomentowali mocnych oskarżeń aktorki. Zobaczcie sami post na Instagramie aktorki. Niestety, ale postu nie da się osadzić.

Źródło: tvline.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Robert Downey Jr.

Robert Downey Jr.

ur. 1965, kończy 55 lat

Hugo Weaving

Hugo Weaving

ur. 1960, kończy 60 lat

Natasha Lyonne

Natasha Lyonne

ur. 1979, kończy 41 lat

Sarah Gadon

Sarah Gadon

ur. 1987, kończy 33 lat

Amanda Righetti

Amanda Righetti

ur. 1983, kończy 37 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV