Repertuar kin Nowość Program TV

[SDCC 2018] Powstał wirtualny escape room nawiązujący do serialu Mr. Mercedes

Firma VR Playhouse we współpracy z Double A Labs oraz AT&T AUDIENCE Network zaprojektowała grę VR nawiązującą do serialu Mr. Mercedes.

Historia opisana w Panu Mercedesie i kolejnych odsłonach tej serii nie była typowo kingowską opowieścią. Szybko jednak okazało się, że w detektywistycznym cyklu tkwi spory potencjał filmowy, a na ekranizację nie musieliśmy zbyt długo czekać. Serial Mr. Mercedes pojawił się trzy lata po premierze pierwsze powieści z podstarzałym detektywem Billem Hodgesem. Na tym jednak nie koniec rozwijania marki – podczas Comic-Conu w San Diego zaprezentowano wirtualny escape room nawiązujący do Pana Mercedesa.

Co ciekawe, Mr. Mercedes: Lair Escape nie jest doświadczeniem VR zaprojektowanym specjalnie z myślą o Comic-Conie. To gra, którą wkrótce wszyscy będą mogli odpalić na goglach HTC Vive. Podczas konwentu prowadzone są pokazy przedpremierowe, a tytuł trafi do sklepu Viveport już 22 lipca.

Jak łatwo się domyślić, nasze zadanie będzie dość proste – musimy wydostać się z zamkniętego pomieszczenia, jak w każdym klasycznym escape roomie. Nietypowa jest za to sceneria, gdyż przyjdzie nam zwiedzić piwnicę Brady’ego Hartsfielda, czarnego bohatera serii Pan Mercedes. Tytuł ma wyróżniać się na tle innych gier VR fotorealistyczną grafiką, znajdziemy w nim także ujęcia przeniesione bezpośrednio z drugiego sezonu serialowej adaptacji powieści.

Jesteście gotowi, aby wkroczyć do piwnicy psychopatycznego mordercy?

-
-

Źródło: Źródło: roadtovr.com / Zdjęcie: YouTube

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
Plotka
-

Avengers: Koniec gry – czas trwania…

Anton Volkov z popularnego portalu Trailer Track odnalazł nowe informacje na temat Avengers: Koniec gry.…

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – zdjęcia zabawek…

Do sieci trafiły kolejne materiały promujące Avengers: Koniec gry. Premiera w kwietniu.

Michalina Reda
-

Shazam! – są pierwsze recenzje. Krytycy…

Shazam! wejdzie na ekrany kin w przyszłym miesiącu a do sieci spłynęły już pierwsze -…

Michalina Reda
-

Hellboy – dlaczego powstał reboot? Nowe…

Hellboy to nadchodzący film z Davidem Harbourem w roli głównej. Dziennikarze portalu Comicbook byli na…

Adam Siennica
-

The Walking Dead – będzie zaskoczenie…

Oficjalny Twitter The Walking Dead wrzucił zapowiedź odcinka, nawiązując do kultowego wydarzenia z serialu Gra…

Michalina Reda
-

Producenci Sin City 2 pozywają The…

W Hollywood kroi się kolejna sprawa sądowa. Producenci filmu Sin City: Damulka warta grzechu pozywają…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.