Przeczytaj w weekend

Skrzydła: ukazał się debiut fantasy Katarzyny Fedyk

Skrzydła są debiutancką powieścią Katarzyny Fedyk. Powieść od dzisiaj znajduje się w sprzedaży - przeczytajcie o szczegółach.

Skrzydła są debiutancką powieścią Katarzyny Fedyk. Powieść od dzisiaj znajduje się w sprzedaży - przeczytajcie o szczegółach.

Tymoteusz Wronka

Tymoteusz Wronka

Wydawnictwo SQN kontynuuje serię polskiej fantastyki, w ramach której wydawani są mniej znani twórcy lub wręcz powieściowi debiutanci. Wcześniej ukazały się w niej chociażby Cynobrowe pola Aleksandry Radlak, Reguła zakonu Piotra Górskiego czy Iluzja Marty Malinowskiej.

Kolejną książką i zarazem dzisiejszą premierą są Skrzydła Karoliny Fedyk - wielowątkowa historia o przetrwaniu, pamięci i wybaczeniu.

Poniżej prezentujemy okładkę Skrzydeł oraz opis tej powieści:

Skrzydła - okładkaŹródło: SQN

Patrzę na was, gdy rozbijacie obóz na podgrodziu. I później, gdy przekraczacie bramę miasta. Najpierw twoja matka. W jej ślad ty, jak jej młodsza wersja. Ledwo za nią nadążając, wchodzisz na obcy ci teren. Potem będziesz się zastanawiać: czy to się zaczęło właśnie wtedy? Co wprawiłyście w ruch? Co można było zrobić inaczej?
Oto Rasenna – kraj, którego pierwotni mieszkańcy panowali nad przyrodą i materią, a metropolie powoływano do istnienia jednym życzeniem. Rasennę podbito, a potomkowie najeźdźców pragną udaremnić powrót magii, która przeraża ich i brzydzi. Jedynymi bezpiecznymi punktami są miasta znajdujące się pod opieką bóstw.
Młodziutka Zaihab potajemnie zbiera pieśni i historie o dawnych magach. Gdy zostaje uwięziona przez patrona stolicy, stara się odkryć, co tak naprawdę wydarzyło się podczas podboju. Nie przypuszcza, jak daleko sięga intryga, w którą została wplątana, ani jaką przyjdzie jej odegrać w niej rolę.
Skrzydła to brawurowy debiut, który olśniewa rozmachem i oryginalnością wizji. Relacja niewidomej pieśniarki i chimerycznego dziecięcego bóstwa wpisuje się w historię uciemiężonej ziemi, której przeszłość daje o sobie znać nieustannie i boleśnie.

Źródło: SQN / fot. SQN

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

MyAnna Buring

MyAnna Buring

ur. 1979, kończy 40 lat

Daniella Alonso

Daniella Alonso

ur. 1978, kończy 41 lat

Mireille Enos

Mireille Enos

ur. 1975, kończy 44 lat

Tatiana Maslany

Tatiana Maslany

ur. 1985, kończy 34 lat

Billie Piper

Billie Piper

ur. 1982, kończy 37 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV