Sony opatentowało wygląd nowej konsoli

Data premiery PlayStation 5 zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią do sieci przedostaje się coraz więcej przecieków na jej temat. Na przykład te dotyczące wyglądu urządzenia.

Data premiery PlayStation 5 zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią do sieci przedostaje się coraz więcej przecieków na jej temat. Na przykład te dotyczące wyglądu urządzenia.

Emil Borzechowski
Emil Borzechowski
Tagi:  playstation 
UWAGA! TA TREŚĆ TO PLOTKA, CZYLI MOŻE OKAZAĆ SIĘ PRAWDĄ, ALE NIE MUSI.

W internecie co i rusz pojawiają się ilustracje, które mają prezentować domniemany wygląda konsoli Sony PlayStation 5. Japońska korporacja oczywiście w żaden sposób nie odnosi się do tych rzekomych przecieków i nie ma w tym niczego dziwnego. Wszak prace te to najczęściej tylko projekty koncepcyjne stworzone przez cyfrowych artystów.

Ale grafiki, które prezentujemy tym razem, pochodzą z wiarygodnego źródła. Dziennikarze serwisu Let’s Go Digital znaleźli je na stronie Światowej Organizacji Własności Intelektualnej. Można zatem założyć, że przedstawione tu szkice prezentują urządzenie, które Sony faktycznie planuje wprowadzić na rynek. Czy zatem tak prezentuje się PlayStation 5? Niekoniecznie.

Z dokumentów wynika, że za ten dość nietypowy projekt odpowiada Yasuhiro Ootori, Dyrektor technologiczny Sony. Sama konsola wygląda na dość masywną, wręcz toporną konstrukcję. Pozwala to przypuszczać, że nie jest to urządzenie przeznaczone na rynek konsumencki lecz sprzęt opracowany z myślą o deweloperach. W końcu Dev kit nie musi być ani ładny, ani smukły, to tylko narzędzie służące do tworzenia gier, a nie element wystroju salonu.

Wysoka obudowa, agresywne wzornictwo i projektorowa kubatura; finalna wersja PlayStation 5 najprawdopodobniej nie będzie wyglądać tak, jak na powyższych ilustracjach. Projektanci postawią na bardziej stonowane, zachowawcze wzornictwo, aby nie wzbudzać niepotrzebnych kontrowersji. Choć nie ukrywamy, że z chęcią przetestowalibyśmy konsolę o tak kosmicznym kształcie.

Źródło: LetsGoDigital

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV