Sony przejmie Take-Two? Plotki na ten temat pojawiły się w sieci

Wieść niesie, że Sony prowadzi rozmowy w sprawie przejęcie Take-Two, firmy matki Rockstar Games i 2K Games.

Wieść niesie, że Sony prowadzi rozmowy w sprawie przejęcie Take-Two, firmy matki Rockstar Games i 2K Games.

Michał Czubak

Michał Czubak

Tagi:  plotka 
UWAGA! TA TREŚĆ TO PLOTKA, CZYLI MOŻE OKAZAĆ SIĘ PRAWDĄ, ALE NIE MUSI.

Po amerykańskiej giełdzie krążą plotki mówiące o tym, że Sony prowadzi zaawansowane rozmowy w sprawie przejęcia większości udziałów w firmie Take-Two. Nie wiadomo ile w tym prawdy, a na ile jest to zmyślona informacja mająca podbić ceny akcji obu firm. Na giełdzie już widać poruszenie i akcje Take-Two podrożały o blisko 5 procent.

Gdyby jednak informacja okazała się prawdą, Sony w swoim portfolio miałoby prawdziwe perełki gier wideo. Pod skrzydłami japońskiej korporacji znaleźliby się tacy producenci, jak Rockstar Games i 2K Games. W praktyce oznaczałoby to wyłączność konsoli PlayStation na takie marki, jak Grand Theft Auto V, Red Dead Redemption 2 czy Borderlands. Z takimi tytułami przyszłość nowej generacji konsol dla Sony malowała by się w iście różowych barwach.

Take-Two przed laty otrzymało ofertę wykupu pakietu większościowego. W 2008 roku taką propozycję złożyło Electronic Arts., które wtedy oferowało 2 miliardy dolarów. Strauss Zelnick, szef Take-Two odrzucił jednak ofertę wykupu i firma pozostała niezależna.

Źródło: GI.biz / fot. Take-Two

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV