Spider-Man: Daleko od domu - na której Ziemi toczy się akcja MCU? Wpływ Avengers: Endgame

Spider-Man: Daleko od domu to epilog Sagi Nieskończoności z MCU, która zakończyła się wraz Avengers: Endgame. Nowy fragment filmu zdradza ważną informację.

Spider-Man: Daleko od domu to epilog Sagi Nieskończoności z MCU, która zakończyła się wraz Avengers: Endgame. Nowy fragment filmu zdradza ważną informację.

UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Spider-Man: Daleko od domu rozgrywa się tuż po wydarzeniach z filmu Avengers: Endgame. 7 maja pisaliśmy o ciekawostkach na ten temat zdradzonych w wywiadach przez reżysera Jona Wattsa. Historia o Pajączku będzie ściśle związana z widowiskiem o Avengers i będzie zawierać duże spoilery. Wpływ Avengers: Endgame na ten film ma być ogromny. Sam reżyser mówił, że zwiastun to tylko czubek góry lodowej spoilerowych szczegółów.

Zwiastun zdradził, że pstryknięcie palcami (nie sprecyzowano które) zrobiło wyrwę pomiędzy wymiarami, więc dzięki temu Mysterio (Jake Gyllenhaal) przeszedł z alternatywnej Ziemi do tej znanej z MCU. Opublikowano nowy fragment ze sceny zapoznania Spider-Mana z tą postacią, w której poznajemy ważne informacje o tym, na której Ziemi rozgrywa się historia Kinowego Uniwersum Marvela:

- Jest wiele rzeczywistości. To jest Ziemia-616, ja pochodzę z Ziemi-833. Mamy identyczny stały poziom fizycznej symetrii - wyjaśnia Peter Beck aka Mysterio.

Oznacza to, że Ziemia-616 to podstawowa linia czasowa MCU, którą śledzimy od 2008 roku. Ciekawe jest to, że w komiksach na Ziemi-833 istnieje tzw. Spider-UK, czyli William Braddock. Wprowadzenie tej rzeczywistości do MCU może być tropem do debiutu postaci Kapitana Brytanii, czyli Briana Braddocka, który w komiksach pochodził z Ziemi-616.

Pojawił się też wynik pełnego zwiastuna: 135,2 mln odsłon w 24 godziny. Jest to rekord dla studia Sony Pictures. Poprzedni należał do poprzedniego trailera tego filmu, który zanotował 130 mln odsłon w styczniu 2019 roku. Przypomnijmy, że rekord wszech czasów należy do zwiastuna Avengers: Koniec gry, który zanotował 289 mln odsłon w 24 godziny.
Premiera filmu w lipcu.

Źródło: comicbook.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV