Spider-Man: Daleko od domu - na której Ziemi toczy się akcja MCU? Wpływ Avengers: Endgame

Spider-Man: Daleko od domu to epilog Sagi Nieskończoności z MCU, która zakończyła się wraz Avengers: Endgame. Nowy fragment filmu zdradza ważną informację.

Spider-Man: Daleko od domu to epilog Sagi Nieskończoności z MCU, która zakończyła się wraz Avengers: Endgame. Nowy fragment filmu zdradza ważną informację.

UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Spider-Man: Daleko od domu rozgrywa się tuż po wydarzeniach z filmu Avengers: Endgame. 7 maja pisaliśmy o ciekawostkach na ten temat zdradzonych w wywiadach przez reżysera Jona Wattsa. Historia o Pajączku będzie ściśle związana z widowiskiem o Avengers i będzie zawierać duże spoilery. Wpływ Avengers: Endgame na ten film ma być ogromny. Sam reżyser mówił, że zwiastun to tylko czubek góry lodowej spoilerowych szczegółów.

Zwiastun zdradził, że pstryknięcie palcami (nie sprecyzowano które) zrobiło wyrwę pomiędzy wymiarami, więc dzięki temu Mysterio (Jake Gyllenhaal) przeszedł z alternatywnej Ziemi do tej znanej z MCU. Opublikowano nowy fragment ze sceny zapoznania Spider-Mana z tą postacią, w której poznajemy ważne informacje o tym, na której Ziemi rozgrywa się historia Kinowego Uniwersum Marvela:

- Jest wiele rzeczywistości. To jest Ziemia-616, ja pochodzę z Ziemi-833. Mamy identyczny stały poziom fizycznej symetrii - wyjaśnia Peter Beck aka Mysterio.

Oznacza to, że Ziemia-616 to podstawowa linia czasowa MCU, którą śledzimy od 2008 roku. Ciekawe jest to, że w komiksach na Ziemi-833 istnieje tzw. Spider-UK, czyli William Braddock. Wprowadzenie tej rzeczywistości do MCU może być tropem do debiutu postaci Kapitana Brytanii, czyli Briana Braddocka, który w komiksach pochodził z Ziemi-616.

Pojawił się też wynik pełnego zwiastuna: 135,2 mln odsłon w 24 godziny. Jest to rekord dla studia Sony Pictures. Poprzedni należał do poprzedniego trailera tego filmu, który zanotował 130 mln odsłon w styczniu 2019 roku. Przypomnijmy, że rekord wszech czasów należy do zwiastuna Avengers: Koniec gry, który zanotował 289 mln odsłon w 24 godziny.
Premiera filmu w lipcu.

Źródło: comicbook.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

D.J. Cotrona

D.J. Cotrona

ur. 1980, kończy 39 lat

Joan Collins

Joan Collins

ur. 1933, kończy 86 lat

Melissa McBride

Melissa McBride

ur. 1965, kończy 54 lat

Ryan Coogler

Ryan Coogler

ur. 1986, kończy 33 lat

Lea DeLaria

Lea DeLaria

ur. 1958, kończy 61 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV