Avengers: Koniec gry - teoria o postaci Lokiego potwierdzona!

Avengers: Koniec gry zmusił fanów do wysnucia teorii na temat Lokiego. Bracia Russo potwierdzili ją w nowym wywiadzie.

Avengers: Koniec gry zmusił fanów do wysnucia teorii na temat Lokiego. Bracia Russo potwierdzili ją w nowym wywiadzie.

UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Avengers: Koniec gry to nie tylko plotki, które potem się potwierdzały, ale także teorie fanowskie. Większość to tylko ciekawe tezy będące tematem do dyskusji, ale okazuje, że kolejna jest prawdą. Bracia Russo potwierdzili informację w rozmowie z Business Insider.

W wątku osadzonym w 2012 roku, gdzie bohaterowie cofnęli się do wydarzeń z filmu Avengers nie wszystko poszło zgodnie z planem. Loki wziął jeden z Kamieni Nieskończoności i uciekł. Wówczas fani wysnuli wniosek, że tym samym stworzył alternatywną linię czasową, czyli stworzył równoległą rzeczywistość do tej znanej z filmów. Teraz bracia Russo to potwierdzili.

- Zamiar był tak, że Kapitan musiał naprawić linie czasowe, odkładając kamienie w momencie, w którym one je opuściły. Sprawy się komplikują. To byłoby niemożliwe, by Cap naprawił tę linię czasową bez znalezienia Lokiego. W chwili, gdy Loki używa Kamienia Przestrzeni, tworzy alternatywną linie czasową - mówi Joe Russo.

Takim sposobem stworzono punkt wyjścia do planowego serialu w platformie Disney+. Musimy jednak pamiętać, że Loki po przemianie w bohatera, nie żyje i nigdy nie wróci. To jest Loki, który dopiero zaatakował Nowy Jork, więc jest w tym momencie czarnym charakterem.

Wiemy, że Czarna Wdowa nie żyje i nigdy nie wróci. Jednak fani wysnuli wniosek, że skoro są podróże w czasie, można się cofnąć i zabrać ją do linii czasowej, którą śledzimy od 2008 roku. Scenarzyści mówią, że takie rozwiązanie nigdy nie będzie wprowadzone i mają na to prostą odpowiedź.

- To byłaby dziwnie egoistyczna decyzja. W stylu porwania Czarnej Wdowy, która nic nie wie o obecnej sytuacji i zabrania ją do przyszłości, bo chcemy mieć ją u siebie. Nie pytając ją, czy chciałaby pójść.

W ramach promocji aktorzy z filmu przetestowali Escape Room związany z Marvelem:

Nowe zdjęcia kostiumu Kapitan Marvel z filmu Avengers: Koniec gry:

Robert Downey Jr opublikował zdjęcie z planu z kręcenia finałowej sceny pstryknięcia palcami:

Wyświetl ten post na Instagramie.

#tbt #bts @avengers In the stills of the night... #TeamStark #thankyou (📸 @jimmy_rich ) #3000 #videovillage #flashback #throwback

Post udostępniony przez Robert Downey Jr. (@robertdowneyjr)

Chris Evans opublikował zdjęcie z planu, udowadniając, że wygląd starszego Kapitana Ameryki jest efektem charakteryzacji.

Easter-eggi i nawiązania w filmie Avengers: Koniec gry:

Źródło: Business Insider, Variety / zdjęcie główne: Marvel

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV